SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolga Zengin-Beşiktaş nikahı ‘şimdilik' ertelendi. Trabzonspor Yönetimi yerel basının tepkisi üzerine bonservis ücretine zam yaptı. Taraflar bugün bir görüşme daha yapacak.

Beşiktaş, nokta tercihlerle güçlendirdiği kadrosuna bir kaleci bir de sağ bek alarak transferi noktalamak istiyor. Sağ bek için Gaziantepli Serdar Kurtuluş'ta görüşmeler siyah-beyazlı yönetimin istediği gibi gidiyor. Serdar yuvaya dönmek için ufak pürüzlerin aşılmasını bekliyor. Ancak kısa bir süre önce bitme noktasına gelen Tolga Zengin transferinde işler terse sardı. Daha önce Beşiktaş'a ‘Tamam' diyen Trabzonspor Yönetimi bu görüşünden geri adım attı.

YEREL BASINDAN BASKI

Alınan bilgilere göre, görsel ve yazılı medyada son birkaç günde çıkan, “Beşiktaş, Tolga için Trabzonspor ile anlaştı” haberleri Trabzon yerel basınında büyük tepki çekti. Daha önce yönetimin, “Tolga kaptanımız; 10 milyon euroya verirlerse görüşürüz” açıklamasını hatırlatan yerel basının başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve kurmaylarının tavrını eleştirdi; bu eleştiri de büyük ses getirdi. Hal böyle olunca, Trabzonspor, 2 milyon 750 bin euro artı Trabzon'da oynanacak dostluk maçının hasılatı karşılığı anlaşan Beşiktaş'tan bu rakamı yükseltmesini istedi.

İki kulüp arasında dün yapılan görüşme Trabzonspor'un artan talepleri nedeniyle tıkandı. Beşiktaş ile Trabzonsporlu kurmaylar arasında bugün yeni bir görüşme daha yapılacak.

TOLGA ‘FEDA’ DİYECEK

Tolga Zengin'in ailevi nedenlerden dolayı İstanbul'a gelmek istemesini koz olarak kullanmak isteyen Beşiktaş, ilk yapılan anlaşmanın geçerli olmasını teklif edecek. Tolga'nın da kulüpten alacaklarını bırakarak transferine kolaylık gösterilmesini talep edecek.

Ersoy ÖZDEM/AMK