SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Saat 15.00'te başlayıp 22.00'de biten toplantıda Aziz Yıldırım, bazı yöneticiler, avukatlar ve 11 adet tanık hazır bulundu. Disiplin Kurulu'nda sorulmayan maçların gerekçeli kararda bulunmasına itiraz eden F.Bahçe, pazartesi günkü kararı bekliyor.

UEFA Disiplin Kurulu'nun şike iddiaları nedeniyle verdiği 2+1 yıl Avrupa'dan men cezasına itiraz eden F.Bahçe Kulübü, dün Tahkim karşısında savunma yapmak için sabah erken saatte İsviçre'nin Nyon kentine gitti. Başkan Aziz Yıldırım'ın önderliğindeki kafilede yöneticiler, avukatlar, şike ve teşvikle suçlandıkları maçlarda aralarında futbolcuların da bulunduğu birçok kişi de şahit olarak yer aldı.

YARGITAY HATIRLATILDI

Saat 15.00'te başlayıp yaklaşık 7 saat süren toplantıda öncelikle F.Bahçe avukatları ile Tahkim üyeleri arasında usul yönünden tartışma yaşandı. Avukatlar, maç savunmalarının ardından konuyla ilgili tanığın dinlenmesini istedi, UEFA yetkilileri ise en son tanık dinleme bölümünde istedikleri kişiyi dinleyeceklerini belirtti. Avukatlar daha sonra gerekçeli karardaki hatalara vurgu yaparak, müfettiş raporunun 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına dayandığını ancak bu kararın şu anda Yargıtay aşamasında olduğu hatırlatıldı.

YILDIRIM : BİZİ AKLAYIN

Ardından Disiplin Kurulu'nun 2+1 yıl men cezası vermesine dayanak gösterdiği müfettiş Palacios'un raporunda bulunmayan maçların, yeni argümanlar olarak gerekçeli kararda bulunması olayı bir başka boyuta taşıdı. Palacios'un hiç değinmediği maçların Disiplin Kurulu gerekçeli kararında yer aldığını belirten avukatlar, “Disiplin kurulundaki duruşmada bize hiç sorulmayan maçlar gerekçeli karara girmiş. Bu kararları neye dayanarak veriyorlar? Müfettişin bahsetmediği, bize sorulmayan maçların gerekçeli karara girmesi nasıl mümkün olabilir?” şeklinde soru yönelttikten sonra bu yanlışlığı Tahkim üyelerine sundu. Aziz Yıldırım da yaklaşık 50 dakika savunma yaparak, gerekçelerde yer alan çelişkilere dikkat çekti.

Yıldırım’ın Tahkim üyelerine son sözü ise gayet net oldu: “Tüm tanıklar ve belgelerle suçsuzluğumuzu ispat etmeye çalıştık. Daha ne yapalım? Bizi aklayın.” Tahkim Kurulu'nun F.Bahçe'nin cezasıyla ilgili son kararını pazartesi günü vermesi bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:20:14,