SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yeni transferi Çek futbolcu Michal Kadlec, takım oyuncusu olduğunu, takımla hareket ettiğini belirterek, “Benim için mevkinin bir önemi yok, önemli olan faydalı olabilmem” dedi.

Kadlec, takımının Düzce Topuk Yaylası’ndaki kulüp tesislerinde devam eden kampının üçüncü gününde düzenlediği basın toplantısında, kulubün kendisine ait güzel bir tesisi bulunduğunu, kampta mutlu olduğunu söyledi.

Düzce’deki gibi bir tesiste çalışmayı şans olarak nitelendiren Kadlec, “Burası harika bir yer. Türkiye’de böyle bir tesiste çalışmak oldukça mutluluk verici. Kamp oldukça yoğun geçiyor. Bu, bizler için oldukça olumlu bir şey çünkü hedeflerimize ulaşmak için yorulmamız gerekiyor. Bizler de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’yi transfer olmadan önce de takip ettiğine dikkati çeken Kadlec, şunları anlattı:

“Daha önce izlediğim ve tanıdığım bir takımdı. Transfer teklifi geldiğinde hiç düşünmeden hemen ‘evet’ dedim fakat süreç birkaç hafta uzadı. Sonuç olarak mutlu şekilde sona erdi. Buraya çok istekli ve arzulu şekilde geldim. Sol bek ve stoper olarak oynayabiliyorum. Hocamla görüşmemde hangi mevkide gerekliysem o bölgede oynayacağımı söyledim. Benim için mevkinin bir önemi yok, önemli olan faydalı olabilmem.”

“TAKIMIM İÇİN SAVAŞIRIM”

Babasının da futbolcu olduğunu ve sahanın dışından kendisini sürekli yönlendirdiğini belirten Kadlec, şöyle devam etti:

“Babam da futbolcuydu, beni eleştirmesi hoşuma gidiyor çünkü eleştiriler sayesinde kendimi geliştiriyorum. Kendisi bana karşı bu açıdan desteklerini hiç esirgemiyor. Ben bir takım oyuncusuyum ve takımla birlikte hareket ediyorum. Takımım için ne gerekiyorsa onu yaparım. Bu, Fenerbahçe için de böyle olacaktır. Fenerbahçe’de olduğum sürede takımım için en iysisini yapıp katkı sağlayacağım.

Mücadeleci ruhum var, takımım için savaşırım. Transfer dönemimde Aykut Kocaman beni istemişti fakat hocamız değişti. Menajerim, Ersun Yanal’ı tanıdığını ve çok değerli bir hoca olduğunu söyledi, gerçekten de öyle. Bizlerle çok ilgileniyor.”

Kadlec, daha önce Roberto Carlos’un oynadığı mevkide görev yapacağını ve heyacanlı olduğunu vurgulayarak, “Çocukluğumdan beri izlerim. Onun bıraktığı mevkide görev yapmam benim için elbette çok zor olacak. Takımım için elimden ne geliyorsa yapacağım ve başarılı olmak için mücadele edeceğim” ifadelerini kullandı.