SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA Disiplin Kurulunun verdiği Avrupa kupalarından 1 yıl men cezasına yapılan itirazın ardından UEFA Tahkim Kurulu’nda yarın yapılacak duruşmalı toplantı için İsviçre’nin Nyon kentine gitti.

İsviçre’ye hareketinden önce havalimanında gazetecilerin sorularını cevaplayan Orman, toplantı sonrasında çıkacak karardan Beşiktaş adına umutlu olduğunu ifade etti.

Orman, her zaman bardağın dolu tarafından bakmayı tercih ettiğini belirterek, “Beşiktaş’ın bu konuyla alakalı bir suçu olduğuna ilk günden beri inanmıyorum. Rahatsızlık duyduğumuz konu, iki dosyanın bir arada götürülmesidir. Yani Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın bir arada yürütülmesidir. Çünkü birbirinden çok farklılık gösteren dosyalardır” diye konuştu.

Orman, şike konusunda Beşiktaş’ta hiçbir yöneticinin ceza almadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Türkiye Futbol Federasyonunun tahkimlerinden, disiplin kurullarından ya da etik kurullarından da aldığımız bir ceza yoktur. İkisinin bir arada götürülmesinden dolayı rahatsızız. Ama kendi açımızdan savunmamızı yaparak, bu işten yüzümüzün akıyla çıkacağımıza inanıyoruz. Söz artık yarınki Tahkim Heyeti’nde ve bir yerde de bizdedir”

Orman, yapılacak savunmaya ilişkin ise “Ben şahit değilim. O dönemde yönetici de değildim. Davanın şahitleri var. Bazı arkadaşlarımızı da yanımızda götürüyoruz. Ama en sonunda savunmayı direk olarak ben yapacağım” dedi.

– Stat konusu

Beşiktaş’ın Spor Toto Süper Ligi’nde önümüzdeki sezon oynayacağı stadyum konusunda da açıklamalar yapan Orman, şunları söyledi:

“Stadyum konusunda her zaman söylediğim gibi biz önümüzdeki hafta basın toplantısıyla bunu açıklayacağız. Geldiğimiz yer en son nokta gibi gözüküyor. Bugüne kadar ne gibi gelişmeler oldu? Nasıl konuşmalar oldu? Kimlerle ne konuştuk ve sonucu nereye geldi? Hepsini açıklarız.”

Orman, AA muhabirinin “Beşiktaş taraftarı önümüzdeki sene İstanbul’un hangi yakasında maç seyredecek” şeklindeki sorusuna “Bu yakada olacak” şeklinde cevap verdi.

Fikret Orman, TFF’nin yabancı futbolcuya ilişkin “6+0+4” kararını bir sene önce aldığını, transferde bu karara yönelik hareket ettiklerini de sözlerine ekledi.