SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye, Selahi Varol adını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği Marmaris ziyareti sırasında öğrendi. Marmaris’te esnafla bir araya gelen Bakan Kılıç’ın yanına gelen küçük Selahi, Bakan Kılıç’a ‘Sen neyin başkanısın’ diye sormuş, çevredekilerin Gençlik ve Spor Bakanı cevabı üzerine de, minik Selahi ‘kralsın’ diyerek Bakan Kılıç’ın boynuna sarılmıştı. İkilinin herkesi güldüren bu diyaloğu uzun süre konuşulmuştu.

Bakan Kılıç’ın daha sonra makamında da ağırladığı Selahi Varol, bu kez oynadığı reklam filmiyle kendinden söz ettirecek gibi görünüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının ücretsiz yaz spor okullarına çocukları çekmek için hazırladığı kamu spotunda kamera karşısına geçen Selahi’ye, Fenerbahçe’nin genç yıldızı Salih Uçan, Olimpiyat ikincisi milli tekvandocu Nur Tatar, Olimpiyat üçüncüsü milli güreşçi Rıza Kayaalp de eşlik ediyor.

Kamu spotunda üç sporcuya kendine has üslubuyla “Vay, büyüksün, kralsın, yaparsan sen yaparsın” diye seslenen Selahi’ye yıldız futbolcu Salih Uçan, “Sen daha iyisini yaparsın” şeklinde cevap veriyor. Kamu spotu, Küçük Selahi’nin Salih Uçan’la futbol oynaması, Nur Tatar’la tekvando yapması ve Rıza Kayaalp’le güreşmesiyle devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi:14:18,