SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hacıosmanoğlu sözünü tuttu

“Futbolu, futbol adamlarına bırakacağım. Yönetim karışmayacak” diyen İbrahim Hacıosmanoğlu sözünü tuttu. Alacakları ödemek için Isparta’ya giden Serdar Üstünsalih hariç hiçbir yönetici kampa adım atmadı.

Güncellenme: 08:54, 10/07/2013
Hacıosmanoğlu sözünü tuttu

Bordo-mavililerin başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, seçim öncesi birçok söz vermişti. Vaatlerden biri de futbolun yönetimiyle ilgiliydi. Hacıosmanoğlu bu konuda, “Futbolu, futbol adamları bilir, biz değil. Yeşil sahayı onlara bırakacağım. Ne ben ne de yönetim kurulundan biri onların işine karışmayacak” ifadelerini kullanmıştı. Hacıosmanoğlu'nun ipleri teslim ettiği isimler ise teknik direktör Mustafa Akçay ile futbol genel direktörü Ünal Karaman'dı. Isparta kampında görüldü ki başkan verdiği sözü aynen tuttu.

Taraftar da memnun

Hacıosmanoğlu, yöneticilere kesin talimat verdi ve herkesin kampa gidişini yasakladı. Başkanın bu uyarısını dikkate almamak elbette imkansızdı. Günlerdir devam eden Isparta kampına ayak basan tek kişi mali işlerden sorumlu yönetici Abdi Serdar Üstünsalih oldu. O da futbolcuların alacaklarını ödemek ve maddi konularda bilgi vermek içindi. Üstünsalih dışında hiçbir yönetici Isparta'ya uğramadı. Bu tablo taraftarlardan da takdir topladı.