SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kırmızı-siyahlı kulübün sağlık ekibi sorumlusu Uzman Doktor Savaş Kudaş, Bolu kampında sezon hazırlıklarına devam eden futbolculara, özellikle Avusturya ve Almanya’daki futbol kulüplerinin uyguladığı metabolik kontrol testi yaptı.

Kudaş, testle ilgili açıklamasında, “Türkiye’de ‘metabolik kontrol’ adıyla uygulanan test, her futbolcunun amino asit profilini ortaya koyuyor ve futbolcunun daha sezon başında hem olası sağlık risklerini değerlendirme hem de performans ve dayanıklılık için ihtiyaç duyabileceği destekleri, kan analizine göre sporcuya özel hazırlama imkanı vermektedir” ifadelerini kullandı.

Sporcuların, gelişi güzel destek almasının doğuracağı risklerin önlenmesi gerektiğine dikkati çeken Kudaş, “Bu analizle futbolcunun en az 6 aylık amino asit desteklerini ne eksik, ne de fazla olacak şekilde planlamış olacağız” dedi.

Deniz ve Doğa’ya doğum günü kutlaması

Bu arada başkent temsilcisinin Bolu kampında, yeni transfer Deniz Naki ile kırmızı-siyahlı kulübün altyapısında yetişen tecrübeli futbolcu Doğa için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

24 yaşına giren Deniz ve 30’una basan Doğa, hazırlanan yaş günü pastasını “başarılı bir sezon” dileğiyle birlikte kesti.