SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.BAHÇE Yönetimi, bugün tarihi bir sınav veriyor. İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezinde gerçekleştirilecek duruşmalı toplantıda, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler ve kulüp avukatları hazır bulunuyor.

DAHA önce UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği 2+1 yıl Avrupa'dan men cezasını kaldırmak veya düşürmek için uğraşacak olan kafile, yanında 12 şahitle Nyon'a gidecek. Aralarında futbolcu, gazeteci ve eski TFF yetkililerinin de bulunduğu şahitlerin hepsi konuşmayacak, UEFA'nın söz vermek istedikleri bildiklerini anlatacak.

Son söz şahitlerin

YAKLAŞIK 4 saat sürmesi beklenen toplantıda ilk sözü F.Bahçe avukatları alacak, ardından raportör Miguel Lietard Fernandez Palacios, Kanarya ile ilgili iddialarını yineleyecek. Son söz ise şahitlerin olacak.

ŞAHİTLERİN anlattıklarıyla son bulması beklenen duruşmadan çıkacak olan kararın da 15 Temmuz Pazartesi günü kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Şimdi size F.Bahçe'yle bugün İsviçre'ye uçacak 12 ismi hatırlatalım:

Mümtaz Karakaya (TFF eski danışmanı) Ertuğrul Özkök (Hürriyet Yazarı) İbrahim Akın (Dönemin İstanbul BŞ oyuncusu) Mehmet Yıldız (Dönemin Sivassporlu oyuncusu) Orhan Şam (Dönemin G.Birliği oyuncusu. Şikeyle suçlanan maçta F.Bahçe'ye 1 gol attı) Korcan Çelikay (Dönemin Sivas kalecisi) Serdar Kulbilge (Dönemin G.Birliği kalecisi) Turgut Şahin (Dönemin A.Gücü oyuncusu) Ümit Aydın (Serbest menajer. Özelliği şike davasında gözaltına alınıp yargıya çağrılmaması) Murat Öztürk (F.Bahçe kaleci antrenörü) Erdem Konyar (Emenike'nin menajeri) Mehmet Ali Bilen (İbrahim Akın'ın avukatı)

En büyük koz ‘Özel Mahkemeler'

AVUKATLAR, F.Bahçe'nin savunmasının temel taşını, ‘Özel Mahkemeler'den oluşturuyor. F.Bahçe ile ilgili Türkiye'de alınan yargı kararlarının UEFA ve AB'nin karşı çıktığı Özel Mahkemeler tarafından alındığı hatırlatılacak ve değerlendirmenin bu yönde yapılması istenecek.

Yayınlanma Tarihi:08:44,