SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın altyapısından gelen genç futbolcuları Necip Uysal ve Muhammed Demirci, takımın kamp çalışmalarını sürdürdüğü otelde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Beşiktaş’ın genç oyuncusu Necip Uysal, yeni ameliyat olduğu için uzun bir süre takımdan ayrı çalıştığını, kontrolden geçtikden sonra İstanbul’da takıma katılmayı beklediğini ifade etti. Kampın yenilerin ve eskilerin kaynaşması için çok iyi bir fırsat olduğunu söyleyen Necip, Beşiktaş’ın büyük bir camia olduğunu, her sene olduğu gibi bu sene de hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirtti.

Teknik direktör Slaven Bilic’i de çok sempatik bulduğuna değinen Necip, “Türkiye’de futbolcu bir iki kere kötü oynarsa o oyuncunun yüzüne bakılmıyor, arkasında durulmuyor. Destek verilirse Beşiktaş’ın altyapısından çok iyi arkadaşların çıkacağına inanıyorum” dedi.

MUHAMMED: “KENDİMİ İSPATLAMAK İSTİYORUM”

Beşiktaş’ın bir diğer genç yeteneği Muhammed Demirci de kamp döneminin çok iyi geçtiğini dile getirerek, “Yoruluyoruz ancak güçlendiğimizi hisediyoruz. Her şey yolunda, sakatsız, kazasız, belasız, iyi bir sonuçla İstanbul’a dönmek istiyoruz” diye konuştu.

Muhammed Demirci, beklentilerin farkında olduğunu, daha fazla forma bularak kendini ispatlamak istediğini vurgulayarak, “Oynama şansı bulamadığı için takımın tam bir parçası olamadım” değerlendirmesinde bulundu.

Muhammed, bir soru üzerine, “Barcelona dünyanın en büyük kulübü, orda kalsam daha iyi yetişirdim. O zaman kendim doğru karar verme durumunda değildim. Bunun farkındayım, orda da kalıp eğitim almak isterdim ama pişman değilim. Hayırlısı buymuş diye yorumluyorum” dedi.

Ronaldo’ya benzetilmesiyle ilgili ise Muhammed, şunları söyledi:

“Benzetmeler neye göre yapılıyor bilmiyorum. Ben daha oynayamadım, bu beni mutlu etmiyor, beklentiler yükseliyor. Sonradan oyuna girip 5 dakikada oyunu çevirmemin beklenmesi yanlış. Necip abim de ilk zamanlar oyuna girdiğinde tedirgindi. Tek favorim Ronaldinho, benim gibi genç oyuncuların ondan öğreneceği çok şey olduğunu düşünüyorum.”

Muhammed Demirci, teknik direktör Slaven Bilic için de “Hocamızın tavırları, konuşması, yaklaşımı çok iyi. Bütün oyunculara eşit yaklaşıyor” ifadesini kullandı.

Öte yandan, Berlin’in Bad Saarow bölgesinde yeni sezona hazırlık çalışması yapan Beşiktaş kafilesi, 12 Temmuz’da Hamburg’da Alman ekibi St. Pauli ile hazırlık maçı oynayacak ve kampın ilk bölümünü sonlandırarak İstanbul’a dönecek.