SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve beraberindeki heyet, UEFA Disiplin Kurulu’nun verdiği Avrupa kupalarından 1 yıl men cezasına yapılan itiraz için yarın UEFA Tahkim Kurulu’ndaki duruşmalı toplantıya katılacak.

Cezanın açıklanmasının ardından Tahkim Kurulu’na başvuran siyah-beyazlılarda, Fikret Orman’ın yanı sıra İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen ve kulübün işbirliği yaptığı İsviçre’deki hukuk bürosu avukatları yarın İsviçre’nin Nyon kentinde gerçekleştirilecek duruşmalı toplantıda yer alacak.

Eski yöneticilerden Serdal Adalı, futbol takımının eski teknik direktörü Tayfur Havutçu, kulüp çalışanı Ahmet Ateş, Prof. Dr. Oğuz Atalay, Yrd. Doç. Dr. Burak Oder ve Mertay Kugay’ın da Beşiktaş Kulübü’nün tanıkları olarak toplantıya katılacakları bildirildi.

Bu arada Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ de konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama gönderdi. Açıklamada, yarın saat 9.30’da İsviçre’nin Nyon kentinde, UEFA Tahkim Kurulu’na yapılan itiraz için duruşma yapılacağı bildirildi.