SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aysal'dan düğün hediyesi olarak bonservisinin alınmasını isteyen Umut hayaline kavuşmak üzere… Cimbom, Toulouse ile yaptığı pazarlıklarda sona geldi, Tulun transferi bitirmek için Fransa'ya gitti

2011 yazında 3.8 milyon euro karşılığında Trabzonspor'dan Toulouse'a transfer olan Umut Bulut'un Fransa macerası 1 sene sürdü. Geçen sezon başında G.Saray'a satın alma opsiyonuyla kiralanan Umut, sarı-kırmızılı formayla harika bir başlangıç yaptı ama Drogba geldikten sonra yedek kulübesinden çıkamadı.

TOULOUSE KIVAMA GELDİ

Her şeye rağmen başarılı bir sezonu geride bırakan milli forvetin geleceği merak konusu. Galatasaray, sözleşmede yazan ‘3.3 milyon euro' opsiyonu kullanmasa da Umut'tan vazgeçmedi ve Toulouse'a haber gönderdi. İki kulüp pazarlıklara girişti. G.Saray'ın 1 milyon 750 bin euroluk teklifine Fransızlar 3 milyon euro ile cevap verdi. Necati'yi kolay kaybeden sarı-kırmızılılar, aynı hataya Umut'ta düşmek istemedi ve önerisini 2.250 milyon euroya yükseltti. Bu son teklifle Toulouse kıvama geldi.

TULUN BİTİRMEYE GİTTİ

Hatta Bülent Tulun dün bu transfere noktayı koymak için Fransa'ya gitti. Umut'un Galatasaraylı olması artık an meselesi. Zira Umut da 1 sene sözleşmesinin kaldığı ve sezon başı kampına katıldığı Toulouse'a temelli dönmek istemiyor; bonservisinin Galatasaray'a verilmesini bekliyor.

İŞTE DÜĞÜN HEDİYESİ

Geçen ay evlenen 30 yaşındaki forvet, nikahına gelen başkanından düğün hediyesi olarak transferini çözmesini istemişti. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın peşinden koştuğu Umut'a rahat olmasını söyleyen Aysal, sözünü tutmaya yakın.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:21:23,