SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Noktayı Aysal koydu

Terim, Melo-Wellington arasında seçim yapamadı. Beklemeye dayanamayan Aysal, daha önce anlaşılan Wellington’da karar kıldı. Sambacı perşembe geliyor.

Güncellenme: 08:45, 09/07/2013
Noktayı Aysal koydu

YILAN hikayesine dönen ön libero transferinde mutlu son! Başkan Ünal Aysal'ın tercihi Wellington oldu ve Brezilyalı yıldız artık Galatasaraylı… Ama bu transfer, hiç kolay olmadı. İşte AMK farkıyla son 1 haftada yaşananların perde arkası…

Brezilya seferinde mutlu son

30'unu deviren Melo'ya alternatif arayan sarı-kırmızılılar, 22'lik Wellington'da karar kılmıştı. Ünal Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun ve Galatasaray İdari Menajeri Cenk Ergün geçen hafta Brezilya'nın yolunu tuttu. Sao Paulo Yönetimi ile masaya oturuldu. 2 milyon euro kiralama ve 8 milyon euro satın alma opsiyonunda el sıkılışıldı. Hatta Sao Paulo'nun önceki gece oynadığı lig maçı bile tribünde seydedildi.

Fatih Terim kararsız kaldı

İş bitmişti ve Melo'nun yerine Wellington tercih edilmişti. Ancak taraftar forumları, Melo'nun gidişini kolay kolay kabullenemedi. Fatih Terim de taraftarın tepkisinden etkilendi ve ön libero transferinde frene basılmasını istedi. Ama son sözü Başkan söyledi. Belirsizlikten sıkılan Aysal, ‘Wellington' dedi ve iş resmen bitti.

Perşembe İstanbul'da

Transfer sürecinde yaşanan bu gelişme, Wellington'un Türkiye'ye gelişini etkiledi. İngiltere vizesi almaya çalışan Brezilyalı, Perşembe İstanbul'a gelecek. Sağlık kontrolünden sonra İngiltere kampına katılacak.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMKSPOR