SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da transfer krizi

Terim isimleri veriyor, Aysal almaya çalışıyor. Ama iş imza aşamasına geldiğinde taraflar ayrı telden çalıyor ve doğal olarak kriz çıkıyor.

Güncellenme: 08:46, 09/07/2013
G.Saray’da transfer krizi

İki sezondur saha içinde sorunsuz ilerleyen ve kupaları müzesine götüren Galatasaray'da saha dışında işler bir o kadar karışık! Özellikle bu transfer döneminde yönetim ile teknik heyet arasındaki kopukluk tavan yaptı. Nasıl mı…

Alper'i Fener'e kaptırdılar

Lig biter bitmez Ünal Aysal ile Fatih Terim bir araya geldi. Kadroya takviyesi düşünülen isimler değerlendirildi. Zirve bitti, transfer startı verildi. Ama ilk darbe Alper Potuk'tan geldi. Eskişehirsporlu yıldız oyuncu Fenerbahçe'ye gitti ve ön libero mevkisinde yabancı kontenjanını boşaltma planı suya düştü.

Carlinhos tamamdı ama…

Ardından Carlinhos harekatı başladı, Brezilya'ya çıkarma yapıldı. Sarı-kırmızılı yöneticiler hem Fluminense hem Brezilyalı sol bekle anlaşmaya çok yakındı. Ancak TFF yabancı sınırını 6+0+4 şeklinde belirledi ve Terim, Carlinhos için yöneticilerine ‘durun' dedi.

Perulu Farfan da olmadı

Bu film Farfan transferinde de izlendi. Almanya'da Schalke ile masaya oturan sarı-kırmızılı idareciler, Perulu yıldızı bitirme noktasına geldi. Ama Terim bu kez de yüksek maliyete takıldı ve Farfan'da frene basılmasını sağladı.

Alper, Carlinhos ve Farfan'da mutlu sona ulaşamayan Galatasaray, aynı sorunu Melo-Wellington ikilisinde de yaşadı. Çünkü yönetim ile teknik heyet, koordineli çalışamadı. Çatlak sesler yükseldi ve kriz patlak verdi.

Aysal ile Terim hep ayrı telden!

Başkan Ünal Aysal ile teknik direktör Fatih Terim arasındaki transfer anlaşmazlığı aslında yeni değil. İkili bu yüzden geçen iki senede de sık sık karşıya geldi. Terim Brezilya'dan kaleci istedi, hatta Gremio formasını giyen Bagy için Taffarel'i görevlendirdi. Ama son sözü Aysal söyledi ve Muslera transfer edildi.

Geçen yazın başında Amrabat'ı isteyen Terim, 8.6 milyon euroya transfer edileceğini duyduğu Faslı yıldızı veto etti ama iş işten geçmişti çünkü imzalar atılmıştı. İmparator geçen sezonun ortasında da kamelara “Kaka'yı istiyorum” dedi, devre arasında gelen isim ise bizzat Aysal'ın transferini bitirdiği Sneijder'di…