SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sanica Boru Elazığspor’un yeni sezon hazırlıkları, Norveçli teknik direktör Trond Sollied yönetiminde başladı.

Kulüp tesislerindeki antrenman öncesinde gazetecilere kısa bir değerlendirme yapan Sollied, Türk futbolunu bildiğini söyledi.

İlk önceliğinin futbolcuları tanımak ve bilmek olduğunu belirten Sollied, sezon maçlarını kazanabilmek için antrenmanları iyi yapmaları gerektiğini kaydetti.

Kulübün Genel Menajeri Özgür Öztürk ise Serdar Gürler ve Aydın Karabulut haricinde yeni transferlerle bütün takımın bir araya geldiğini, Gürler’in çarşamba, Karabulut’un ise sağlık problemlerini hallettikten sonra takıma katılacağını anlattı.

Transfer çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan Öztürk, şunları dile getirdi:

“Transfer çalışmalarımız burada sonlanmış değil. Biz bu genç arkadaşlarımızı oynatacak kaliteli isimlerle görüşüyoruz. Kamuoyunda yanlış bir algı var. ‘Transfer bu mu, sanki Bank Asya’ya hazırlık var. Elazığspor, ne yapmaya çalışıyor’ gibi, bizim planlamamızda bu arkadaşların hepsinden yararlanabileceğimiz, bir o kadar da onları oynatabilecek, tecrübe sahibi bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Transferler Hollanda kampında da devam edecek ve minimum üç olacaktır. Bu sezonu 6 ya da 7 transferle kapatabiliriz.”

Sollied, antrenman öncesinde futbolcularla kısa bir konuşma yaptı.

İdman, ısınma, pas ve çift kale maçla devam etti.