SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic’ten tehdit gibi uyarı

Yeni sezon hazırlıkları için Almaya'da bulunan Beşiktaş'ta teknik direktör Slaven Bilic, ikinci kamp döneminde bazı futbolculara yer vermeyeceğini açıkladı.

Güncellenme: 00:23, 10/07/2013
Bilic’ten tehdit gibi uyarı

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, taraftarlarıyla beraber savaşan, mücadele eden bir takım yaratacaklarını belirterek, “Beşiktaş, cesur bir takım olarak yoluna devam edecek” dedi.

Bilic, Almanya kampında BJK TV’ye yaptığı açıklamada, ellerindeki oyuncu profili doğrultusunda bir kadro yapısı ortaya koyacaklarını vurgulayarak, “Taraftarıyla beraber savaşan, mücadele eden bir takım yaratacağız. Taraftarlarımız hücum eden, çabuk oynayan, topu hızlı ve iyi kullanan bir takım sahada görmek istiyor. Beşiktaş, cesur bir takım olarak yoluna devam edecek” diye konuştu.

Takımın geçen sezon attığı gollerle ofansif yapısını gösterdiğini dile getiren Slaven Bilic, şöyle devam etti:

“Bizim amacımız, bu yönünü korumak ve yukarıya taşımak ama yediğimiz gol sayısını aşağı çekmek. İyi bir kadromuz var. Tamamlayıcı oyuncularla kadro yapısını şekillendireceğiz. Her maçta elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu arma için elimizden gelenin en iyisini ortaya koyacağız. Taraftarlarımızın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum. Harika olduklarını biliyorum. Onlarla birlikte büyük bir enerji yaratıp zaferlere yürüyeceğiz.”

 “İkinci kampta bu kadar fazla oyuncuyla beraber olmayacağız”

Genç oyuncuların hepsini gözlemlemek için fırsatı olmadığını anlatan Slaven Bilic, “Ancak daha önce onların hakkında bilgiler almıştım. Burada çok oyuncuyla çalışıyoruz ama ikinci kampta bu kadar fazla oyuncuyla beraber olmayacağız. Zamana ihtiyacı olan oyuncuları tespit edeceğiz. Genç oyuncularla bazı görüşmeler yapacağız ve düşüncelerimizi onlarla paylaşacağız. 24 ya da 25 kişilik bir kadro düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:47,