SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.SARAY Melo'dan vazgeçti ve tercihini bir başka Brezilyalı Wellington'dan yana kullandı. Kararı ben versem yüksek maliyetine rağmen Melo'yu alırdım. Neden mi? Melo aşısı tutmuştu. Melo taraftarı, taraftar onu çok seviyordu. Oynadığı 2 sezona baktığımızda da ortaya koyduğu performans ve kazanılan 2 şampiyonluktaki payı bence onu vazgeçilmez yapmalıydı. Ancak Terim vazgeçti! Melo ile ilgili 2 yıldır büyük endişeler taşıyordu teknik heyet. Sahadaki agresif tavrı, cebinde hep kırmızı kartla oynaması kenar yönetimin yüreğini ağzına getiriyordu. Bir de buna 4 yıllık yüksek maliyet eklenince Terim için Melo'dan vazgeçmek zor olmadı.

MELO'YA tek alternatif Wellington değildi elbette. Birçok isim üzerinde çalışma yapıldı. Ancak genç bir takım kurmak isteyen Terim, tercihini genç Sambacı'dan yana kullandı; satın alma opsiyonunu da alarak… Eğer iyi çıkarsa satın alınacak. Tıpkı Melo gibi! Galatasaray'da beklenenin aksine önümüzdeki günlerde hareketlilik bekleyenlerdenim. Gönderilecek oyuncuların yerine yenileri gelecektir!

HOCAM LÜTFEN GİT!

TFF Başkanı Yıldırım Demirören hafta içi bir basın toplantısı düzenledi ve varlığını tüm spor kamuoyuna hatırlattı! Saçma yabancı sınırlamasına değinmek istemiyorum aslında. O konudaki fikrim sabit. Bilen bilir yıllardır serbest bırakılmasını savunurum. TFF'yi süreçte haklı da görüyorum. 1.5 sene önce böyle olacak diye açıklamış TFF! Bugün karşı çıkan Kulüpler Birliği'ne “O gün neredeydiniz?” diye sorayım ve Abdullah Avcı'ya geçeyim. ABDULLAH Hoca bırak lütfen… “Onu ben getirmedim ben geldiğimde vardı” diyen bir başkanın var. Sen bırakmazsan onlar yollayacak, görünen köy kılavuz istemez. O koltukta oturman için hiçbir sebebin yok. Tanıdığım, sevdiğim ve saygı duyduğum adam oturmaz o koltukta artık. Biz seni İBB'deki mucizenle sevdik. Yeni mucizelerle mutlu et hepimizi.

POTADA HEYECAN BÜYÜYECEK

FENERBAHÇE Ülker, Euroleague'de iki kez yılın koçu seçilen, 6'sı Panathinaikos ile olmak üzere 8 Avrupa Şampiyonluğu elde eden Obradovic'e emanet. Kariyeri başarılarla dolu olan Sırp antrenörü Türkiye'ye getirmek büyük iş. Obradovic transferi artık Avrupa basketbolunda söz sahibi olduğumuzun da bir göstergesi. Bu sezon hem Euroleague'de hem de Beko Basketbol Ligi'nde bizi büyük heyecan bekliyor.

SÜRPRİZLERLE DOLUYDU

WIMBLEDON Wimbledon olalı böyle sürpriz görmedi! Kadınlarda ve erkeklerde büyük şaşkınlıkların yaşandığı bir Grand Slam izledik. Dünyanın en iyi oyuncularından Nadal'ın, Federer'in, Williams'ın ve Sharapova'nın turnuvaya başlarda veda ettiği çok az görülmüştür. 77 yıl sonra bir İskoç'un ya da bir Britanyalının şampiyonluk yaşaması merkez korta ve Ada'ya büyük mutluluk yaşattı. Andy Murray tarihe adını yazdırmayı başarırken Djokovic'in maç sonu sempatisi alkış aldı. Kadınlarda sürpriz daha büyüktü. Serena'yı eleyerek belki de Bartoli'ye şampiyonluk yaşatan Lisicki'nin kazanmasını isterdim. Genç Alman'ın gözyaşları içimizi acıtsa da genç Fransız'ı alkışladık. “Erkeklerde Murray kadınlarda Bartoli kazanacak” deselerdi kimse ihtimal vermezdi.

‘EMANETİNİ ALDIM BABA, RAHAT UYU'

652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri her zaman olduğu gibi şölen havasında geçti. Beklentiler son 2 yıldır başpehlivanlığı kazanan Ali Gürbüz'ün, bu yıl da altın kemeri kazanacağı ve kemerin ebedi sahibi olacağı yönündeydi. Öyle de oldu. Ali Gürbüz'ün hikayesi, onun gibi başpehlivan babası Recep Gürbüz ile başlıyor. Pehlivan babasını 1.5 yaşındayken kaybeden ve kispeti o gün ilk kez giyen, yine pehlivan olan dedesi tarafından büyütülen Ali Gürbüz ‘Ebedi Altın Kemer' hedefi ile büyüdü. 10 yaşında güreşe bir başka efsane Cengiz Elbeye'nin yanında başladı Gürbüz çocuk. Hiç hatırlamadığı babasının bıraktığı işi tamamlamak istiyordu ve başardı. “Mezarında rahat uyu baba, emanetini getiriyorum” diyerek herkesi duygulandırdı. Tebrikler Ali Gürbüz…