SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gerede ilçesindeki bir otelde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Çaykur Rizespor’da teknik direktör Rıza Çalımbay, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışma ortamın çok güzel olduğunu anlattı.

Kampta lige yavaş yavaş hazırlandıklarını belirten Çalımbay, tek sıkıntılarının takımın eksikliği olduğunu kaydetti.

Amaçlarının Avusturya’da yapacakları ikinci etap kampına en iyi şekilde hazırlanarak gitmek olduğunu ifade eden Çalımbay, “Orada 4 maç oynayacağız. Burada Boluspor ile bir hazırlık maçı yapacağız. Bu zamanı çok iyi şekilde değerlendirerek lige en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz çünkü diğer takımlar gibi değiliz, yeni bir takımız” şeklinde konuştu.

“Yeni bir takım oluğumuz için 14-15 oyuncu almamız gerekiyor” diyen Çalımbay, şöyle devam etti:

“Bunların uyum süreci çok önemli. Buradaki ve yurt dışında yapacağımız kamp hem maç açısından hem de antrenman açısından bizim için çok çok önemli. Oturmuş bir takım olsaydık, bizim için problem değildi. Transferlerimizin hepsini en kısa zamanda yapmamız gerekiyor ve arkadaşlarımızın en kısa sürede kampa katılması gerekiyor. En kötü ihtimalle yurt dışı kampının başında bunun olması gerekiyor.

Yönetim ve biz çalışıyoruz. İnşallah transferleri halledeceğiz. Halledemezsek sıkıntılar yaşarız. Takımı bu sene çok iyi bir şekilde kurmamız gerekiyor.”

Çalımbay, transfer için görüştükleri çok sayıda futbolcu olduğunu aktararak, transfer listesini yönetime verdiklerini, son sözün yönetimde olduğunu vurguladı.