SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa'dan 2+1 yıl men cezasına itiraz için Tahkim Kurulu'nun kapısını çalan Fenerbahçe'nin duruşmalı toplantısı 10 Temmuz'da gerçekleşecek.

Paraguaylı Cardozo için Benfica'ya 10 milyon euro önerildi. Portekiz kulübünün oyuncuyu bırakması için bu rakama ikna olması beklenecek.

Topuk Yaylası kampında yeni teknik direktör Ersun Yanal, hangi  futbolcuların kalıp hangilerinin gideceğine karar verecek.

3 Temmuz süreci sonrası 2011-12 sezonunda Avrupa'dan 1 yıl men edilen Fenerbahçe, geçmişe sünger çekmiş ve geçtiğimiz futbol yılında UEFA Avrupa Ligi'nin en iyi 4 takımı arasında yer almıştı. Ancak UEFA Disiplin Kurulu'nun Haziran ayında Fenerbahçe'yi 2+1 yıl Avrupa kupalarından men etmesi camiada şok etkisi yaşatmıştı.

Verilen ceza sonrası UEFA Tahkim Kurulu'na başvurmaya karar veren Fenerbahçe'nin duruşmalı toplantısı 10 Temmuz Çarşamba günü saat 14:00'te yapılacak.

TEDBİR UMUDU

Başta Aziz Yıldırım olmak üzere tüm camia 2+1 yıllık cezanın yerine tedbir uygulaması getirilmesini umut ediyor. Böylelikle Fenerbahçe tedbir süresi boyunca herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde Avrupa'da mücadele edebilecek…

CARDOZO’DA SON AŞAMA

Fenerbahçe'nin kadrosuna katmak için büyük çaba gösterdiği Cardozo için de umut haftası… Paraguaylı, Benfica yönetimiyle görüşerek, takımdan ayrılmak istediğini açıkladı. Benfica yönetimi de Cardozo'nun yerine forvet arayışlarına başlarken, Cardozo'yu isteyen tek kulübün F.Bahçe olması sarı-lacivertli yönetimin elini güçlendiriyor. Yönetim, en son 10 milyon Euro bonservis bedeli önerdi ve Benfica'nın 15 milyon Euro'da indirime gitmesi bekleniyor.

KİM GİTSİN?

Fenerbahçe yönetimi UEFA ve Cardozo konusuna yoğunlaşırken bir yandan da yeni teknik direktör Ersun Yanal'dan rapor istiyor. Kulüp yönetimi Yanal'ın takımda kimleri tutup kimleri göndermesi konusunda ayrıntılı bir sunumu daha önce istemişti ancak Yanal, “Topuk Yaylası kampını bekleyelim” yanıtını vermişti. Özellikle 6+0+4 kuralından sonra eldeki yerli oyuncuları daha da kıymetli hale gelen sarı-lacivertlilerde Milos Krasic, Miroslav Stoch, Baroni, Raul Meireles ve Josoph Yobo'nun kaderi de belli olacak.

Eser ERENLER/AMK