SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jaja’da bekleyiş sürüyor

Trabzonspor’un her konuda anlaştığı Jaja, imza atmak için gün sayıyor. Yönetim, kadrodaki yabancı sayısını azalttığı an iş bitecek. Zokora ve Bamba dışında, Sapara da kontenjandan düşebilir.

Güncellenme: 08:52, 08/07/2013
Jaja’da bekleyiş sürüyor

Bordo-mavili taraftarların sevgilisi Jaja'nın transferinde müjdeli haber çok yakın… Hatırlanacağı üzere Brezilyalı'nın ismini ilk olarak başkan yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu telaffuz etmişti. Çakıroğlu, “Jaja'yı istiyoruz. Ancak kadromuzdaki yabancı sayısını azaltmamız gerek” demişti. Eski takımıyla görüştüğünü Jaja da dile getirmişti. Sambacı, vatandaşı Henrique ile internet üzerinden konuşmuş ve “Yöneticiler beni istediklerini söylediler. Umarım bir an önce transferim biter” ifadesini kullanmıştı.

Metalist dünden razı

Jaja transferinin bitmek üzere olduğunu kulübe yakın kaynaklar da doğruladı. Buna göre solak yıldız, yeniden Trabzonspor forması giymek için her türlü fedakarlığı yaptı. Oldukça düşük bir ücrete imza atmayı kabul eden Jaja'ya, kulübü Metalist Kharkiv'in de zorluk çıkarmayacağı öğrenildi. Yönetim, kadrodaki yabancı sayısını azalttığı an iş bitecek. Ancak bunun için derhal birkaç yabancıdan kurtulmak gerekiyor. Favoriler, sorunlu ikili Zokora ve Bamba… 6 ay sahalardan uzak kalacak Sapara'nın da sözleşmesi dondurulabilir.