SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin, oyuncuları tanımalarının ve oyun şeklini belirlemenin zaman alacağını söyledi.

Takımıyla Karacasu beldesindeki bir otelde yeni sezon hazırlıklarına devam eden Diyadin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ağırlıklı olarak kondisyon çalışması yaptıklarını anlattı.

Dinamik ve hızlı bir takım oluşturmak istediklerini, oyun şeklinin sahaya yansıtılması konusunda iki farklı tercih bulunduğuna dikkati çeken Diyadin, şöyle konuştu:

“Birincisi, oyuncu tercihleri ve oyun formatını kendini yaptığınızda bir oyun şekli ortaya koyabilirsiniz. Diğeri ise çalıştığınız, bulduğunuz oyuncu formatına göre bir oyun şekli ortaya koyarsınız. Onun için oyuncuları tanıma açısından çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oyuncuları tanımamız ve oyun şeklimizi belirlememiz zaman alacak.

Her kulubün kendi gerçekleri var, bu gerçekler doğrultusunda çalışmalarımız sürüyor. Transferler konusunda yöneticilerimiz ve teknik heyet çalışıyor.”

Diyadin, Gençlerbirliği’nin genç oyuncuları transfer ederek Türk futboluna kazandıracağını belirterek, yeni kadroda ve transferler arasında yıldızlaşabilecek oyuncular bulunduğunu, bunun zaman alacağını aktardı.

Takımın yeni transferi Mervan Çelik ise Gençlerbirliği’nin Spor Toto Süper Lig’in ligin iyi bir takımı olduğunu söyledi.

Diyadin’in kendisine inandığını kaydeden Çelik, “Buraya gelmem yönünde bir his vardı ve geldim. Hedefim, daha büyük takımlara gitmek ama ben şu anda buradayım ve burada çok iyi performans göstermeliyim. Daha sonra daha büyük bir kulübe gitmek istiyorum. Türkiye’yi takip ediyordum ve burada olmaktan mutluyum” diye konuştu.