SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarafsızlık nerede kaldı?

Bordo-mavili yönetim, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a verilen cezaların ardından UEFA’yı eleştiren bazı siyasi parti liderlerine yönelik açıklama yaptı.

Güncellenme: 08:34, 07/07/2013
Tarafsızlık nerede kaldı?

Trabzonspor Yönetimi, bazı siyasi parti liderlerinin son günlerdeki açıklamalarını eleştirdi: “Tarafsız kalması gereken kesimler, adeta haklı davamızı görmezden gelme yarışına girdiler.”

İşte o açıklamadan öne çıkanlar: “Türk adaletinin ve UEFA'nın verdiği kararlar ortadayken, ülkeyi yönetmeye talip siyasi parti liderlerinin son günlerde takındıkları tavır manidardır. Tarafsız kalması gereken kesimler, adeta haklı davamızı görmezden gelme yarışına girmiştir. İktidar taliplerinin, oy kaygısıyla camiamızı hedef alır gibi gözükmeleri, doğru değildir.”

UEFA'YA SAYGI!

“Elbette bu söylemlere, Trabzonspor sevdalısı milyonların ve temiz futbol beklentisi taşıyan paydaşların vereceği cevaplar bulunmaktadır. Bizler ve bu kesimler, büyük bir sağduyu örneği göstererek yaşanan sürecin tamamlanmasını beklemekteyiz. Tüm ilgililerin de UEFA ve sonrasında çıkacak FIFA kararlarını saygıyla beklemelerini talep ediyoruz.”