SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaşlı futbolcular Tomas Sivok ve Filip Holosko, Almanya kampında düzenledikleri basın toplantısında başarılı bir ekiple çalıştıklarını ve uyum sağladıklarını dile getirdiler.

Savunma oyuncusu Sivok, bu sezon şampiyonluk için umutlu olduğunu ifade ederek, “Henüz her şeyin başındayız. Yeni bir yapılanma yaşıyoruz. Kondisyon yüklemesine geçmiş değiliz. Nasıl bir taktikle oynayacağımızı yeni yeni öğreniyoruz. Zor bir sezon bizi bekliyor. Evimizde olmayacağız. Geçen sezonki oyunumuzun üzerine koyacağımızı düşünüyorum. Bu sene şampiyonluktan ümitliyim” dedi.

Kadronun geçen sezon oluşturulduğunu vurgulayan Çek oyuncu; “Şimdi kadromuz genişliyor. Pas oyunu oynayabileceğimizi gösterdik. Taktik ve organizasyonda geçen sezon sorunlar yaşadık. Doğru yapılanlar işlerin rayında olduğunu gösteriyor. Bu doğru yapılanlar bozulmazsa üç sene içinde şampiyonluğun geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Takıma yeni gelen isimlerin kaliteli olduğunu kaydeden Sivok, “Geçen sezon çok gol yememizin sebebi takım savunmasında yapılan hatalardı. Dengesiz oynuyorduk. İzlemesi zevkli maçlar oynadık ama takım savunmasında çok hata yaptık. Önümüzde beş hafta var bu tarz sorunlarımızı çözeceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

HOLOSKO: “İYİ BİR SEZON GEÇİRECEĞİZ”

Beşiktaş’ın Slovak oyuncusu Filip Holosko da iyi bir sezon geçireceklerine inandığını söyledi.

Yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcular olarak iyi bir uyum yakaladıklarını dile getiren Holosko, şöyle konuştu:

“Bu sezon başarıyı yakalayacağız. İyi şartlar içinde ve başarılı bir ekiple çalışıyoruz. Uyum sağladık. Yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcular olarak uyum içinde hareket ediyoruz. İnanıyorum ki iyi bir sezon geçireceğiz. Geçen sezon 12 gol attım. Kötü bir performans değil ama bu sezon üzerine çıkmak istiyorum. Geçtiğimiz sezon ikinci devre üzücü şekilde kaybettiğimiz maçlar oldu. Kadro yeterince geniş değildi. Bu sene bunu yaşamayacağız. Sezonun sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacağız.”

Takımın yeni transferlerinden Gökhan Töre’yi Chelsea’de bulunduğu dönemden beri takip ettiğini belirten siyah-beyazlı futbolcu, “Çok başarılı bir oyuncu. Takımımızı güçlendirecek bir transfer oldu. Bunu da antrenmanlardaki performansıyla hemen kanıtladı” şeklinde görüşlerini aktardı.