SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern Münih’in genç kanat oyuncusu Xherdan Shaqiri, Pep Guardiola ile birlikte bireysel açıdan çok iyi bir sezon geçirmeyi umduğunu ifade etti. ve Mario Götze transferinden korkmadığını açıkladı.

Bavyera ekibinde 2’nci sezonuna girecek olan 21 yaşındaki başarılı kanat oyuncusu, kulübün resmi internet sitesine konuştu. Öncelikle Pauliner Kupası’nda oynadıkları ve 13-0 kazandıkları maça değinen Shaqiri, önümüzdeki sezona dair beklentilerini de anlattı.

İkinci yarısında oyuna dâhil olduğu ve hat-trick yaptığı maça değinen Shaqiri, “Tatilden sonra ilk maçımdı ve çok eğlendim. Sonunda sahalara döndüğüm için çok mutluyum. Aynı şey izleyiciler için de geçerli. Onlar da futbolu özlemişler.” sözlerini kullandı.

Önümüzdeki sezon daha fazla sayıda forma giymek istediğini de vurgulayan Shaqiri, “Geçen sezon çok maça çıktım ama ileriye doğru bir adım daha atmak istiyorum. Önemli maçlarda da ilk 11’de başlamak istiyorum.” sözleriyle hedef yükselttiğini ortaya koydu.

Geçen sezon kazanılan 3 kupaya rağmen bu başarıyı tekrarlayacaklarına inandığını belirten Shaqiri, “Muhteşem bir sezonu geride bıraktık çünkü her şey istediğimiz gibi gitti. Bir süper sezon geçirmek için yeterli potansiyele sahibiz.” dedi.

Shaqiri, son olarak Götze transferine değindi ve “Götze’nin gelişi benim için problem değil. Birlikte de oynayabileceğimizi düşünüyorum. Zaten birlikte oynamasak da kimin sahada yer alacağına koç karar verecek.” sözleriyle kaygılı olmadığını söyledi.

(Goal)