SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor’un teknik direktörü Roberto Carlos, “Futbolcu olarak her zaman kazanan bir Roberto Carlos’tum, hoca olarak da kazanan olmak istiyorum” dedi.

Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen idmanda, Carlos, futbolcularına “core antrenman” yaptırdı. Bu çalışmanın ardından yeni transferler Cicinho ve Hernan Rengifo, takımdan ayrı koştu.

Gruplara ayrılan diğer futbolcular ise pas kontrol ve top kapma çalışmasının ardından, yarı sahada çift kale maçla idmanı tamamladı. Maçı kaybeden mavi takımdaki futbolcular, ceza olarak idman malzemelerini topladı. Antrenman sahasında kısa bir toplantı yapan Carlos, oyuncularına daha istekli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Carlos, gazetecilere yaptığı açıklamada ise “Biz burada bir aileyiz. Aile olarak takımımdan antrenmanlarda her zaman en iyi mücadeleyi ve gayret beklerim. Antrenmanlarda bütün takımın çok hırslı olmasını beklerim. Onlara bunu söyledim. Herkes antrenmanlarda elinden geleni yapmalı” ifadesini kullandı.

Son 2 günde yaptıkları antrenmanlardan sonra futbocularından bugün de aynı şekilde arzu ve istekli bir antrenman beklediğini ancak bunun gerçekleşmediğini dile getiren Carlos, şöyle konuştu:

“Futbolcu olarak her zaman kazanan bir Roberto Carlos’tum, hoca olarak da kazanan olmak istiyorum. Bu yüzden onlara kendi mantığımız göstermeye çalıştım. Ben onları, onlar da beni yavaş yavaş tanıyor. Kazanmamızı bekleyen bir şehir var. Bu yüzden onların beklentisini karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Onlarla çalışmaktan çok mutluyum, çok iyi futbolcular. Fiziksel, tekniksel ve taktiksel anlamda düzeltebileceğimiz çok şey var. Onları iyi çalıştırarak, Türkiye liginde çok iyi şeyler yapabileceğimize inanıyorum.”