SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıkları kapsamında ilk etap kamp çalışmaları için yarın İngiltere’ye gidecek.

Hazırlıklarına 1 Temmuz’da İstanbul’da başlayan sarı-kırmızılı takım, birinci etap kamp çalışmaları için Birmingham kentine gidecek ve burada İngiltere Futbol Federasyonu’na ait St. George’s Park Ulusal Futbol Merkezi’nde kampa girecek.

İngiltere’de iki hazırlık maçı oynayacak “Cim Bom”, 13 Temmuz Cumartesi günü Swindon Town, 16 Temmuz Salı günü de Notts County ekipleriyle karşı karşıya gelecek.

Notts County maçının ardından aynı gece İstanbul’a dönecek Galatasaray, 21 Temmuz Pazar günü ise İzmir’de, daha sonra belli olacak bir rakiple özel karşılaşma oynayacak. İzmir’den 22 Temmuz Pazartesi günü ikinci dönem hazırlık kampı için Slovenya’nın Bled kentine geçecek sarı-kırmızılı ekip, 28 Temmuz Pazar gününe kadar burada kalacak ve kampın son günü de bir hazırlık maçı yapacak.

Galatasaray, yeni sezon öncesindeki son hazırlık kampı için 2 Ağustos Cuma günü İngiltere’nin başkenti Londra’ya geçerek, Arsenal’ın ev sahipliğindeki Emirates Kupası’na katılacak ve burada 3 Ağustos Cumartesi günü Porto’yla, 4 Ağustos Pazar günü de Arsenal’le karşı karşıya gelecek.

Sarı-kırmızılılar, Arsenal maçının ardından İstanbul’a dönerek, Fenerbahçe ile 11 Ağustos Pazar günü oynayacağı TFF Süper Kupa maçının hazırlıklarına başlayacak.