SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zirveye oynayacak takımlar arasında en az yabancıya sahip olan takım Beşiktaş… 6+0+4 yabancı kuralının sıkıntısını çekmek istemeyen Kara Kartal, kulübeyi yerli oyuncularla güçlendirmek isterken diğer yandan tribünde minimum sayıda yabancı oturtmayı hedefliyor.

Son günlerin en popüler konusu federasyonun geçen yıl planladığı 6+0+4 yabancı kuralı. Buna göre sahada 6 yabancı oynayacak, takım kadrosundaki diğer yabancı oyuncular ise kulübede değil, tribünde oturacak. Sadece şampiyonluğu hedefleyen takımlar değil; Anadolu kulüpleri de bu karara itiraz ederken Beşiktaş bu kuralı kafasına takmıyor.

ONLAR DÜŞÜNÜYOR…

Avrupa cephesinde de yarışacak olan ve spektaküler transferler düşünen Galatasaray 10 yabancıyı nasıl oynatacağının yollarını arıyor. Fenerbahçe 11 yabancıdan kimleri eleyeceğini düşünüyor. Trabzonspor ise yeni bir yabancı almak için kimleri göndereceğinin hesabını yapıyor. Eskişehir ve Bursaspor 9, Sivasspor ve Kayserispor ise 8 yabancı ile sezona başlıyor. Bu rakam Beşiktaş'ta şimdilik 7!

RAKAM 5’E İNİYOR! 

Halihazırda Sivok, Pedro Franco, Holosko, Fernandes, Almeida, Dentinho ve Escude'yi kadrosunda barındıran siyah-beyazlılarda bu rakamın 5'e düşmesi an meselesi… Geçtiğimiz sezon anlaşmayı 1 yıllık yapan Dentinho'nun sezona başlaması beklenmiyor. Egemen'in yerine transfer edilen ve beklentilerin altında kalan Escude'nin gitmesi an meselesi. Yabancı bir sol bek ve yabancı bir orta saha arayışlarını sürdüren siyah-beyazlılarda yabancı forvet defteri ise şimdilik beklemede; Almeida gelecek sezon da gol aramaya devam edecek. Bu durumda Beşiktaş sezona 7 yabancı ile başlayacak.

Hüseyin ÇAĞLAR/AMK

Yayınlanma Tarihi:16:35,