SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Napoli Teknik Direktörü Rafael Benitez, Inter’i çalıştırdığı dönemde umursanmadığını belirtti ve kulübün hiyerarşisinin çalışması önünde en büyük engeli teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

Jose Mourinho’nun yerine 2010 senesinde Inter’in başına geçen Benitez, başarısız bir dönem geçirmiş ve sezonun sonunu göremeden görevinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Minuto 116’ya verdiği demeçte Inter günlerine değinen Benitez, yönetimi eleştirdi.

İspanyol teknik adam, “Inter’e dair hatırlamak istediğim tek şey Süper Kupa ve Kulüpler Dünya Kupası gibi güzel anılar. Zaten bunların dışında da çok iyi bir dönem değildi ama insanlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. Mesela yönetimle oturup revizyon konusunda planlar yaptık ama bu sözler hiç tutulmadı. Hatta bu tutum benden sonra da devam etmiş gibi duruyor.” diyerek Inter’in bu sistemle başarılı olmasını mucizelere bağladı.

Napoli’deki görevinde kalıcı olmak istediğini de belirten Benitez, “Kazanmaya devam edebilmek için kulübünüzle sözleşme imzalayacağınız zamanı doğru belirlemek gerçekten çok önemli. Sonuçta bir yerde bu birliktelikler son bulacak. Şimdi ise İtalya’da yeni bir maceraya başladım. Umarım uzun yıllar burada kalmayı başarırım. Zaten bunu gerçekleştirirsem başarı da gelecektir.” dedi.

(Goal)