SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melo'yu çizen ve Wellington'a yönelen sarı-kırmızılı yöneticiler, son Brezilya seferinde amacına ulaştı. 22 yaşındaki sambacı satın alma opsiyonuyla kiralandı. Wellington, pazartesi günü İstanbul’da olacak.

Fransa'da düzenlenen 1998 Dünya Kupası'nın ardından Galatasaray'a gelen Claudio Taffarel, sarı-kırmızılı kulübün tarihindeki ilk Brezilyalı futbolcusu olmuştu. Taffarel'i Capone, Marcio, Jardel, Batista, Felipe, Pinto, Christian, Prates, Conceicao, Lincoln, Elano, Jo, Melo ve Cris gibi isimler izlemiş, Florya'da samba rüzgarı hiç dinmemişti.

TAFFAREL’DEN OLUMLU RAPOR

Şu an Galatasaray'da kaleci antrenörlüğü yapan Taffarel, sarı-kırmızılıların son Brezilyalısı Wellington'un transferine vesile oldu. Sao Paulo forması giyen 22 yaşındaki ön libero için olumlu referans verdi ve sarı-kırmızılılar transferi bitirdi.

Hafta içinde Brezilya'ya giden Ünal Aysal'ın danışmanları Sinan Kalpakçıoğlu ve Bülent Tulun, Galatasaray İdari Menajeri Cenk Ergün ile birlikte Sao Paulo'nun kapısını çaldı. Taraflar masaya oturdu.

SATIN ALMA OPSİYONU VAR

Kıran kırana geçen pazarlıklar sonucunda Wellington ‘Galatasaraylı' oldu. Sarı-kırmızılılar, Brezilyalı yıldızın kulübü Sao Paulo'ya 2 milyon euro kiralama bedeli ödeyecek. Satın alma opsiyonu 8 milyon euro olarak belirlenen 1992 doğumlu Wellington için resmi açıklama artık an meselesi. Galatasaray’ın bonservisini almaya karar verdiği takdirde 5 yıllık anlaşmaya varılan Wellington, sezon başına 1.8 milyon euro alacak.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:22:29,