SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Henrique'ye içini döken Jaja, “Bazı yöneticilerle konuştum, beni istediklerini söylediler. Gelmeye hazırım. Umarım bir an önce transferim gerçekleşir, benim kadar taraftarlar da mutlu olur” dedi.

Karadeniz ekibi yabancı kontenjanındaki sıkıntıya rağmen transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bordo-mavililerin gündemindeki isimlerden birinin de Jaja Coelho olduğu biliniyordu. Trabzonspor'un eski futbolcusu olan Jaja'yı özellikle taraftarlar çok istiyor. Bu transferde hala somut bir adım atılamadı ancak iki tarafın görüştüğü bu kez Jaja'nın ağzından doğrulandı. Brezilyalı futbolcunun, Trabzon'da forma giyen vatandaşı Paulo Henrique ile internet üzerinden görüştüğü öğrenildi. Isparta kampında bulunan Henrique'ye içini döken Jaja'nın, “Trabzon'dan bazı yöneticilerle konuştum, beni istediklerini söylediler. Gelmeye hazırım” dediği belirtildi.

Jaja'nın Henrique dışında zaman zaman Alanzinho ile de görüştüğü ve “Umarım bir an önce transferim gerçekleşir, benim kadar taraftarlar da mutlu olur” ifadelerini kullandığı kaydedildi.

EN KÖTÜ KİRALANACAK

Diğer yandan yöneticiler taraftarın unutamadığı Jaja'yı en kötü kiralama yöntemi ile Trabzonspor'a getirmek istiyor. Yönetim bu transferin, bordo-mavili taraftarların kalbini kazanma adına önemli bir hamle olacağını düşünüyor. Ancak bunun için kadrodaki yabancı sayısının azaltılması şart… Fırtına önümüzdeki günlerde Sapara, Zokora ve Bamba başta olmak üzere bazı yabancıları gönderip Metalist Kharkiv ile masaya oturacak.