SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma’da flaş gelişme

Galatasaray'ın prensip anlaşmasına vardığı Bruma'nın menajeri Gomes, kulüple gerçekleşmesi beklenen toplantının üzerine ateş püskürdü: S.Lizbon ateşle oynuyor

Güncellenme: 13:53, 06/07/2013
Bruma’da flaş gelişme

Sarı-kırmızılı ekibin transferini bitirme yolunda büyük yol katettiği Bruma konusunda Portekiz’de önemli gelişmeler yaşanıyor. Sporting Lizbon ve yıldız oyuncunun menajeri Bebiano Gomes arasında gerçekleşmesi beklenen görüşme kulüp tarafından iptal edildi. Toplantının ertelenmesine ateş püsküren Gomes, “Sporting Lizbon ateşle oynuyor. Önümüzdeki haftaya kadar bekleyeceğim. Kapı ya açılacak ya kapanacak” açıklamasında bulundu.

Bruma’nın kendisine yetki vermesine rağmen kulüp yönetiminin kendisiyle görüşmemesinin farkında olan Bebiano Gomes, “Bruma haklarının bilincinde” dedi. FIFA kurallarına göre 18 yaşından ufak bir futbolcu, kulübüyle maksimum 3 yıllık bir kontrat yapabiliyor. Portekiz medyası da menajeri Bebiano Gomes’in “Bruma bu ay sonunda serbest kalacak” şeklindeki sözlerinden yola çıkarak S.Lizbon ile 16 yaşında sözleşme imzalayan 19 yaşındaki yıldızın 3. sezonu doldurduğunu ve ay sonunda serbest kalacağını öne sürmüştü. Galatasaray’ın da bu transferi çok düşük bir maliyetle bitirmek için bu kozu Sporting Lizbon’a karşı kullandığı belirtiliyor.