SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avcı havlu atıyor!

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, "Şunu herkes bilsin. Abdullah Avcı'yı ben getirmedim” açıklamasını yaptı. Genç çalıştırıcı da yakın çevresine, “Artık bırakmanın zamanı geldi” sözleriyle dert yandı.

Güncellenme: 09:33, 06/07/2013
Avcı havlu atıyor!

Türk futbolunda taşlar yerinden oynuyor… Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören, dün düzenlenen basın toplantısında A Milli Takımımız hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Eleştiri oklarının hedefindeki Abdullah Avcı konusunda yorum yapan Demirören, dolaylı yoldan istifa çağrısı yaptı. TFF Başkanı, “Şunu herkes bilsin. Abdullah Avcı’yı ben getirmedim. Herkes hocanın benimle geldiğini düşünüyor, ancak öyle değil. Şunu söyleyebilirim, keşke sabır gösterilse de Avcı’yla yola devam etsek” diyerek çok tartışılacak sözler sarfetti.

“ELEMELERİ BİTİRİRDİM AMA…”

Salı günü İstanbul'a gelecek olan Abdullah Avcı da yardımcılarıyla görüşeceğini ve durumu masaya yatıracağını söyledi. Avcı yakın çevresine de, “Görünen o ki, bunlar iyi niyetli açıklamalar değil. Ben elemeleri bitirmek isterdim, ancak gelişmeler bırakmam gerektiğini gösteriyor” dediği öğrenildi. Avcı'nın salı günü istifasını açıklaması bekleniyor.

KARNESİ KIRIKLARLA DOLU

Abdullah Avcı’nın A Milli Takım’daki performansı tam anlamıyla hayal kırıklığı… Ay-Yıldızlı takımımızın başında özel maçlar da dahil olmak üzere 17 maça çıkan Abdullah Avcı, sadece 6 galibiyet yaşayabildi. 2 beraberlik alan Avcı, 5 müsabakadan da yenilgiyle ayrıldı. Eleme grubunda sadece 2 galibiyet alabilen Avcı’nın takımı, 2014 yolunda işi mucizelere bıraktı.

İLK ADAY DENİZLİ

A Milli Takım teknik heyetinde değişikliğe kesin gözüyle bakılıyor. Koltuğaen yakın isim Mustafa Denizli…

Yıldırım Demirören’in son sözlerinin ardından A Milli Takım’da Abdullah Avcı’nın görevi bırakmasına kesin gözüyle bakılıyor. Genç çalıştırıcı başarısız bir performans sergilediğini kendisini de söylerken, kısa süre içerisinde istifa etmesi bekleniyor. Avcı’nın yerine geçecek olan isim de yavaş yavaş şekilleniyor. Kulislerde, genç çalıştırıcının yerine Mustafa Denizli’nin geleceği konuşuluyor. Çaykur Rizespor’u Süper Lig’e çıkaran Denizli’nin A Milli Takım’la anlaşması bekleniyor.

“BAŞARISIZIM” DEMİŞTİ

A Milliler’in başında bulunan Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası Elemeleri’nde başarısız bir performans sergilendiğini kabul etmişti. Kendilerinin de özeleştiri yaptığının altını çizen Avcı, Oyun değil ama sonuç anlamında gerideyiz, başarısızız. Bunu kabul ediyorum. Bu koltukta oturuyorsak, eleştirilere de göğüs germeli ve yapılan yorumların olumlu yönlerini cebimize koymalıyız” ifadesini kullanmıştı.

‘YEŞİL BURUN’ GAZİSİ!

Abdullah Avcı’nın teknik direktörlüğü döneminde A Milli Takımımız da büyük bir düşüş yaşadı. Öyle ki FIFA sıralamasında 57. sıraya kadar geriledik. 523 bin nüfuslu, mütevazı Afrika ülkesi Yeşil Burun Adaları’nın bile gerisine düştük. Türkiye uzun yıllardır bu kadar düşük bir seviyeye inmemişti. FIFA sıralamasının zirvesinde İspanya bulunuyor. İkinci sırada ise Almanya var.