SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK’nın 3 gün önce duyurduğu Beşiktaş ve Silvestre Varela flörtünü siyah-beyazlı ekibin Portekizli yıldızı Hugo Almeida da doğruladı.

Portekiz gazetelerinden Correio da Manhã’ya konuşan Almeida, Beşiktaş’ın peşine düştüğü 28 yaşındaki Portekizli futbolcu Silvestre Varela’nın siyah-beyazlı takımda forma giymesinin kendilerini memnun edeceğini söyledi. Varela’nın siyah-beyazlılara transferinin hem oyuncunun kendisi hem de Beşiktaş için büyük bir fırsat olacağını dile getiren Almeida, 2009 yılından bu yana Porto’da forma giyen Varela’yı Portekiz milli takımının genç yaş seviyelerinden beri tanıdığını anlattı. Beşiktaş’ın oyuncu ile anlaşması durumunda iyi bir iş yapacağını vurgulayan Almeida, “Eğer bu transfer gerçekleşirse Varela gücümüze güç katar” diye konuştu.

CARDOZO YORUMU

F.Bahçe’nin kadrosuna katmak için çalışmalarını sürdürdüğü Oscar Cardozo hakkında da konuşan Almeida, golcü futbolcunun Portekiz Ligi’nde öne çıkan bir oyuncu olduğunu söyledi. Almeida, Cardozo’nun Türkiye’ye gelmesi durumunda F.Bahçe’ye katkı sağlayacağına inandığını da ifade etti.

GEÇTİĞİMİZ SEZON 7 GOL, 4 ASİST

Geride kalan sezon ligde 25, Devler Ligi’nde ise 8 maça çıkan ve bu karşılaşmaların 23’ünde oyundan çıkan, 6’sında ise oyuna sonradan dahil olan Varela, 7 gol atıp, 4 de asist yaptı. Portekizli futbolcu 2009 yılından bu yana Porto’da forma giyiyor.