SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Yuvana dön kaptan’

Yanal, hiç beklenmedik şekilde F.Bahçe’den gönderilen 35 yaşındaki yıldıza “F.Bahçeliler seni unutamıyor. Geri dön, futbolunu oyna. Sonra da bu taraftarın önünde jübileni yapalım” dedi.

Güncellenme: 08:59, 05/07/2013
‘Yuvana dön kaptan’

Bu habere F.Bahçeliler çok sevinecek! Geçen sezon kaybedilen K.Paşa maçının ardından teknik direktör Aykut Kocaman'ın kadro dışı bıraktığı, Aziz Yıldırım'ın da sözleşmesini karşılıklı olarak feshettiği Alex'e geri dönüş yolu açıldı. Hem de bu, yeni teknik direktör Ersun Yanal'ın katkısıyla gerçekleşti.

Olay çok sıcak… Bir süre önce yönetimle oturduğu sırada Alex de Souza'yla ilgili başkan ve yöneticilerin düşüncelerini ölçen Yanal, kimsenin eski kaptana karşı tavırlı olduğunu görmedi. Ve ardından Aziz Yıldırım'a, taraftarın da gönlünü alacak Alex isteğini anlattı ve başkandan ‘Sen bilirsin' yanıtını aldı.

Alex: Ocakta konuşuruz

Ardından harekete geçen Ersun Yanal'ın “En büyük F.Bahçelilerden biri” dediği sarı-lacivertli kulübün efsanevi oyuncularından Alex ile bir görüşme yaptığı ortaya çıktı. Tecrübeli teknik adamın, tekrar F.Bahçe'ye dönmesini istediği Brezilyalı oyuncuya unutulmaz bir jübile yapma sözü verdiği öğrenildi.

Alex’le telefonla görüşen Yanal'ın “Kaptan, F.Bahçe taraftarı seni çok seviyor. Kadiköy'deki heykelinin önü hiç boş kalmıyor. Senin adına gururladım. Senin tekrar yuvana dönmeni ve F.Bahçe taraftarı önünde hak ettiğin jübileni yapmanı çok istiyorum” dediği bildirildi.

Hâlâ çok kırgın…

35 yaşına gelen ve geçen sezon gittiği Coritiba'da şov yapan, hatta kulübünü Brezilya Ligi'nde geride kalan 5 haftada zirveye oturtan Alex de Souza, Ersun Yanal'a şu an gelmesinin imkansız olduğunu ama yine de ocak ayına kadar bu teklifi düşüneceğini iletti. Bakalım Türkiye'den 9 yılın sonunda hiç haketmediği bir biçimde gönderilen kaptan, her şeyi unutup geri dönmeyi kabul edecek mi?

Beceremezsem 1 dakika durmam

Şampiyon olamazsa görevi bırakacağı için sözleşme süresinin önemsiz olduğunu başkan Aziz Yıldırım'a söyleyen Ersun Hoca'nın 1 yıllık kontratı kendisinin istediği ortaya çıktı.

Teknik direktör Ersun Yanal'ın sarı-lacivertli takımla 1 yıllık sözleşme imzalamasının perde arkası belli olmaya başladı. Ersun Yanal'ın kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile yaptığı ilk görüşmede “Sözleşme süresinin önemi yok. F.Bahçe'ye tarih yazmaya geldim. Başaramazsam giderim. Bu yüzden önünüzü açık tutmak için bir yıllık sözleşme imzalayacağım. Ama şunu bilin; ‘Sözleşme tarihleri önemli değildir, aslolan başarıdır.' Bunu el birliği ile yapacağız” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

‘Sözümü mutlaka tutacağım'

F.Bahçe’nin el birliğiyle dünya kulüpleri arasında yer almasını sağlayacaklarını dile getiren Yanal, “F.Bahçe öyle bir sezon yaşayacak ki bu muhteşem taraftar takımından hep övgü ile bahsedecek. Bu yüzden 1 yıllık sözleşme istedim. Sözümü tutamazsam 1 dakika durmam, bir dakika olsun kalmam” dedi.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK