SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüpler bastırdı, TFF tekrar toplanmak zorunda kaldı…

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 15 gün önce yabancı sınırını açıklamıştı. 2013-2014 sezonunda Süper Lig'deki kulüplerin, en fazla 10 yabancıyı tescil ettirebilmelerine ve 18 kişilik isim listesine bu futbolculardan en fazla 6'sının yazılıp müsabakalarda oynatılabilmesine karar verilmişti.

Ancak başta Galatasaray olmak üzere kulüpler, TFF'nin hamlesine tepki göstermiş ve kararın değişmesini istemişti.

FEDERASYON TOPLANIYOR

Geçen iki haftada yabancı sınırı konusunda eleştirilerin ardı arkası kesilmedi ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yöneticileri ile durum değerlendirmesi yapmaya karar verdi. TFF bugün toplanacak ve yabancı sınırı nihai karara bağlanacak. Kulislerde konuşulan; 6+0+4'ten vazgeçileceği ve geçen sezon geçerli olan 6+2+2'ye dönüleceği şeklinde. AB pasaportlu oyunculara özgürlük de söz konusu…

ASLAN’IN UMUDU AB PASAPORTU

Yabancı sınırının kalkmasını isteyen Galatasaray, AB pasaportlu oyuncularına özgürlük istiyor. TFF geri adım atmazsa soluğu AİHM'de alacak sarı-kırmızılı takımın Arjantinli Culio dışındaki tüm yabancıları AB pasaportlu. Fildişili Eboue ve Drogba'nın Belçika ile Fransa, Uruguaylı Muslera'nın İtalya, Faslı Amrabat'ın Hollanda, Kamerunlu Dany ve Chedjou'nun Fransa vatandaşlığı var. Hollandalı Sneijder, İsveçli Elmander ve İspanyol Riera da AB pasaportuna sahip.