SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sinan Kalpakçıoğlu, Cenk Ergün ve Bülent Tulun dün apar topar Brezilya'ya gitti. Sao Paulo'lu yetkililerle bir araya gelecek üçlü, Wellington'u kiralayıp Türkiye'ye getirecek.

Ön libero mevkiinde yaşanan belirsizliği bir an önce noktalamak isteyen G.Saray Yönetimi, okyanus ötesi harekata başladı. Son olarak Sao Paulo'nun 22 yaşındaki oyuncusu Wellington'da karar kılan sarı-kırmızılılar, dün Brezilya seferine çıktı. Başkan Ünal Aysal'ın danışmanı Sinan Kalpakçıoğlu, idari menajer Cenk Ergün ve sportif koordinatör Bülent Tulun, dün Güney Amerika'ya gitti ancak 1 kişi fazla dönmeye kararlılar.

MELO’DAN DAHA UYGUN 

Wellington’un transferi için bugün Sao Paulo'lu yöneticilerle bir araya gelecek olan üçlü, transfere son noktayı koyup, sambacıyla birlikte Türkiye'ye dönmenin planlarını yapıyorlar. Oyuncu için kulübü Sao Paulo'nun 11 milyon euro bonservis bedeli talep etmesinden dolayı kiralama formülünü masaya koyacak olan yöneticiler, 2 milyon euro karşılığı işi bitirmeyi hedefliyor.

Ayrıca yapılacak sözleşmeye satın alma opsiyonu da eklenecek. Böylelikle Wellington'un performansından memnun kalınması durumunda sezon sonunda 9 milyon euro daha ödenecek ve oyuncunun bonservisi alınacak.

G.Saray, 22 yaşındaki oyuncuya da yıllık 1.8 milyon eurodan 5 senelik kontrat teklif etti. Sambacının maliyeti toplam 20 milyon euro olacak. Bu rakam da Melo için 4 yılda kasadan çıkacak olan 23 milyon eurodan daha az.