SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi takımlarından Banvit, oyun kurucu pozisyonunda oynayan Earl Jerrod Rowland ile anlaştı. Turuncu yeşilliler, Letonya’nın Vef Riga takımında forma giyen Amerikalı basketbolcu ile 1+1 yıllık anlaşmaya vardı.

1.90 metre boyunda 30 yaşındaki oyuncu St.Mary’s Üniversitesinden mezun olduktan sonra D-League ve Avustralya’da oynadı. 2007 yılındabaşladığı Avrupa kariyerinde ise sırasıyla Barons Kvartals (Letonya), Artland Dragons(Almanya), Telekom Baskets(Almanya), Vanoli Cr (İtalya), Unicaja Malaga(İspanya) ve son olarak Vef Riga (Letonya) takımlarındaforma giydi.

LETONYA’DA MVP SEÇİLDİ

Geçtiğimiz yıl Vef Riga forması ile kariyerinin en iyi sezonlarından birini çıkaran Rowland şampiyon olarak tamamladıkları Letonya Ligi play off’larında ve takımını çeyrek finale taşıdığı VTB Liginde en başarılı oyuncuolma başarısı gösterdi. Rowland, geçtiğimiz sezon Eurocup’ta 15.3 sayı, 4.2ribaund, 4.8 asist, VTB Liginde 16.3 sayı, 5.5 ribaund, 5.5 asist, LetonyaLiginde ise 14 sayı, 4.7 ribaund, 6.5 asist ortalamaları ile mücadele etti.

Yayınlanma Tarihi:14:58,