SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern Münih Teknik Direktörü Pep Guardiola, takımdan ayrılacakları söylenen Arjen Robben ve Mario Gomez hakkında açıklamalarda bulundu.

Guardiola, basın mensuplarına verdiği demeçte “Mario Gomez burada bizimle ve yarın takımla antrenmanlara çıkacak. O çok iyi bir profesyonel. Robben ise benim için bir hediye kadar değerli. Çok zeki bir oyuncu. Takımnla bir haftayı geride bıraktım. Birbirimizden çok şey öğrendik. Bana kulüp de oyuncular da çok destek verdi. Burada yapmak istediğim çok planım var. Bunları yapmayı deneyeceğim.” dedi.

Barcelona’daki oyun sistemine benzer bir oyun sistemi ile oynamaya çalışacaklarını sözlerine ekleyen İspanyol çalıştırıcı, “Ben topun rakipte olmasını sevmiyorum. Geçtiğimiz sezon Jupp Heynckes çok büyük başarılara imza attı. Benim de işim takımı o seviyede tutabilmek. Bu takım son 4 senede 3 Şampiyonlar Ligi finali oynadı. Benim de takımın sistemine eklemek istediğim bir kaç şey var. Amacımız taraftarımıza maça gelmek için ödedikleri paranın hakkını bol golle karşılamak olacak. Burada da sahte dokuz ve santrafor kullanabilirim. İkisi de planlarım dahilinde.” ifadelerini kullandı.

(Goal)