SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’ın son gözdesi Hutchinson

Orta sahaya takviye isteyen Slaven Biliç, listeye PSV'den ayrılan Hutchinson'u aldı. İlk görüşme olumlu geçti, imzanın önünde tek engel kaldı: 900 bin Euro'luk menajer ücreti.

Güncellenme: 09:04, 05/07/2013
Kartal’ın son gözdesi Hutchinson

Yeni sezona iddialı bir kadroyla girmenin hesaplarını yapan Beşiktaş’ın transferdeki hedefleri yavaş yavaş netlik kazanıyor. Orta sahanın güçlü bir oyuncuyla takviye edilmesini isteyen Kartal’ın yeni hocası Slaven Biliç, PSV’den ayrılan Atiba Hutchinson’un transfer edilmesini talep etti. Hutchinson’u, daha önce başında bulunduğu Lokomotiv Moskova’ya da transfer etmek isteyen Biliç, Kanadalı yıldız için temasları sıklaştırdı. Hutchinson ve menajeriyle ilk yapılan toplantının olumlu geçtiği kaydedildi. Bonservisi elinde bulunan yıldız futbolcuyla yıllık 1 milyon 200 bin Euro karşılığında büyük ölçüde anlaşma sağlandığı kaydedildi.

Sıcak bakıyor

İmzanın önündeki tek engelin, menajerin talep ettiği 900 bin Euro’luk imza parası olduğu dile getirildi. Bedeli ödemeye yanaşmayan Beşiktaş, futbolcudan sorunu çözmesini istedi. Hutchinson’un da Kartal’a sıcak bakması, siyah-beyazlıların elini güçlendiriyor.

Kaan BORA