SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlı kulübün dün akşam İstanbul’a getirttiği Kolombiyalı savunma oyuncusu Franco, Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi’nde bir dizi teste tabi tutuldu. Kan ve idrar testlerinin ardından iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, ortopedi, genel cerrahi ve kardiyoloji servislerinde muayene olan Franco’da herhangi bir sağlık sorununa rastlanmadığı bildirildi.

Sağlık kontrolünün ardından BJK TV’ye açıklamalarda bulunan Franco, Beşiktaş’ta oynayacağı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Bundan sonra elimden geldiğince çalışmayı ve kulübüme faydalı olmayı istiyorum. Eski takımımda önemli görevler üstleniyordum. Defans oyuncusu olarak oyunu kurma açısından takımımı geriden iyi koordine etmem gerekiyor. Bu özelliklerimi daha da geliştirmeyi planlıyorum” şeklinde konuştu.

Genç oyuncu, transfer sürecinde karar vermesinde siyah-beyazlı takımın eski kalecisi Oscar Cordoba’nın etkili olduğunu aktararak, “Cordoba ile birkaç kez konuşma fırsatı buldum. Bana her zaman Türkiye’den ve İstanbul’dan çok iyi bahsetti. Beşiktaş Kulübü’nün ve taraftarının ne kadar büyük olduğunu söyledi. Tutkulu ve takıma destek veren bir taraftar topluluğu olduğunu aktardı. Bunlar, transfer olmamda büyük etken oldu” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş taraftarlarının takımlarına ne kadar iyi destek olduğunu duyduğunu belirten Kolombiyalı futbolcu, “Beşiktaş’ın çok iyi bir taraftar topluluğu olduğunu biliyorum. Her zaman stadı dolduran ve takımlarına sürekli destek veren bir grup. Ben de bunun için çok heyecanlıyım. Onları mutlu etmemiz için çok iyi çalışmamız gerekiyor” diye görüşlerini aktardı.

Kolombiyalı futbolcunun, işlemlerinin tamamlanmasının ardından siyah-beyazlı takımın Almanya kampına katılacağı bildirildi.