SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

29 yaşındaki Farfan'dan vazgeçen Aslan, 19'luk Bruma'yı listesine aldı. Menajerler aracılığıyla Bruma'nın kulübü Sporting Lizbon'a haber gönderildi.

Hafta içinde gerçekleşen Ünal Aysal-Fatih Terim zirvesi, Galatasaray'ın transfer stratejisini değiştirdi. Takımın gençleştirmesine karar verildi. 30'unu deviren Melo'nun yerine 22 yaşındaki Wellington'u transfer etmek üzere olan sarı-kırmızılılar, hücum hattını da genç bir oyuncu ile güçlendirecek.

PERULU’NUN YERİNE PORTEKİZLİ

Schalke forması giyen Jefferson Farfan'dan hem yaşı (29) hem maliyeti (4 sezon için 27 milyon euro) nedeniyle vazgeçildi. Ve Cimbom, FIFA U20 Dünya Kupası'nda Portekiz Milli Takımı ile boy gösteren Armindo Bangna Bruma'yı listesine aldı.

CHELSEA’DE PEŞİNDEN KOŞUYOR

Türkiye’de gerçekleşen turnuvayı izleyen Galatasaray Scout Ekibi, 19 yaşındaki Bruma için teknik heyete olumlu rapor verdi. Menajerler aracılığıyla Portekizli yıldızın kulübü Sporting Lizbon'a haber gönderildi.

Bruma ile ilgilenen tek takım Galatasaray değil! İngiliz devi Chelsea de genç hücum oyuncusunun peşinde. 15 milyon euro değer biçilen Bruma bir süre önce yaptığı açıklamada, “U20 Dünya Kupası bitince Lizbon'da avukatımla görüşeceğim ve geleceğim hakkında bir karar vereceğim. Şu anda tek düşüncem çalışmak ve büyümek” demişti.

1 SEZON SONRA BOŞA ÇIKACAK

Sporting Lizbon ile sadece 1 yıl sözleşmesi kalan Bruma için sarı-kırmızılılar 7 milyon euroyu gözden çıkardı ve Portekiz ekibinin kapısını çaldı.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK