SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İç transfer çalışmalarına devam eden başkent ekibinde, sözleşme yenileyen futbolcular arasına Mert Erdoğan da katıldı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, geçen sezon PTT 1. Lig’de 21 maçta görev alan futbolcu, 1 yıl daha sarı-lacivertli takımın formasını giyecek.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, 24 yaşındaki oyuncunun başkent ekibinin gücüne güç katacağını belirterek, “Şampiyonluğun en güçlü adayı biziz” ifadesini kullandı.

Yiğiner, deneyimli bir kadroya sahip olduklarını vurgulayarak, “Her bölgenin alternatifi olan zengin bir kadro oluşturduk. Bu kadronun başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Camiamıza hayırlı olsun. Ankaragücü olarak özellikle son ayda yapmış olduğumuz gayretli çalışmalarla ligin en güçlü ekibini oluşturduğumuzu söyleyebiliriz” değerlendirmesinde bulundu.

“Teknik heyet ve futbolcuların alacağı kalmadı”

Ankaragücü’nde kurumsal yapının her geçen gün daha da güçlendiğine dikkati çeken Yiğiner, teknik heyet ve futbolcuların kulüpten alacaklarının bulunmadığını sözlerine ekledi.

Sarı-lacivertli futbolcu Mert Erdoğan ise çok mutlu olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Coşkulu ve ateşli taraftar grubuna sahip köklü kulüpte yaklaşık 10 yıldır futbol oynuyorum. Uzun yıllar takımda görev yapacağıma da inanıyorum. Önemli olan takımın başarısı. Hedefi olan Ankaragücü’nün başarısında pay sahibi olmak istiyorum. Bunun için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bana gösterilen önem ve güvenden dolayı başta başkanımız Mehmet Yiğiner olmak üzere yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum.”