SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kalbi sarı-lacivert atan herkesin şu anki en büyük merakı, Ersun Yanal'ın F.Bahçe'nin başında başarı olup olamayacağı. Son iki sezon Spor Toto Süper Lig'de G.Saray'ın ardında kalan Kanarya, bu şampiyonluk serisini 3'e çıkarmamak için elinden geleni yapacak. Bundan kimsenin şüphesi yok. Peki şu an F.Bahçe Futbol Takımı'nın kadrosu, Ersun Yanal'a uygun mu? Bunun cevabını sizin için bulmaya çalıştık.

Şöyle anlatalım… Yanal şu ana kadar çalıştırdığı her takımda önce güce önem vermiş ve tüm idmanlarını da buna göre kurmuş bir isim. Çok iyi idman yaptırmasıyla bilinen Yanal, geçen sezon Aykut Kocaman'ın müthiş uğraşları sonucunda maç başı 120 kilometrelik koşu ortalamasına ulaşan bir takımı devraldı. Yani koşuyla ilgili herhangi bir sorun çekmeyecek, ikili mücadelelerdeki güç seviyesini yukarılara çekmek için daha fazla şansı olacak.

YANAL FAULÜ

İkinci detay ise Yanal'ın orta sahadaki hırçınlığı. Daha önceki takımlarında, rakip atağa çıktığı sıralarda orta sahada faul yaptırması sebebiyle ‘Ersun Yanal faulü' sıfatıyla da karşı karşıya kalan Yanal, hep çok iyi ve güçlü orta sahalarla oynamayı sevmiş bir isim.

Ve F.Bahçe'de de bu fazlasıyla mevcut. Şu an 9 tane orta saha alternatifi bulunan Yanal, istediği ismi seçip oynatabilir. Elinde Emre, Mehmet Topal, Cristian Baroni, Raul Meireles, Selçuk Şahin, Alper Potuk, Holmen, Mehmet Topuz, Salih Uçan olan Ersun Hoca, buradan en sert ve en çok koşan isimleri seçip rakiplerin kabusu olabilir.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:47,