SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

HEM Slaven Bilic, hem de Türkiye için EURO 2008'in ayrı bir anlamı vardır. Bilic'in yönettiği Hırvatistan çeyrek finalde Ay-Yıldızlı Milli Takımımız'a elenmişti. 119. dakikada yenilen gole 120'de Semih Şentürk harika bir füzeyle cevap vermiş; Bilic'in yarı final hayalleri penaltılara giden maçta yıkılmıştı. Türkiye penaltılarla yarı finale çıkarken Bilic ve öğrencileri Semih'ten hayatları boyunca unutamayacakları bir ‘kazık' yemişlerdi. 5 yıl sonra, Bilic ile ‘Nöbetçi Golcü'nün yolları Beşiktaş'ta kesişebilir. Çünkü, Hırvat hoca Semih için transfer izni verdi.

Semih Şüntürk'e hayran

FUTBOL direktörü Önder Özen ile geçtiğimiz günlerde yapılacak yerli forvet transferini görüşen Bilic, Semih'i sordu. Yıldız futbolcuyu unutamayan ve “Semih Şentürk'ün durumu nedir?” diyen Bilic, Özen'den, “Fenerbahçe yeni sezonda düşünmüyor. İstersen transfer ederiz” yanıtını aldı. Tecrübeli teknik adam, bir dönem kabuslarına giren golcü oyuncu için övgü dolu ifadeler kullanarak, “Ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir oyuncu. Pozisyon almasını çok iyi biliyor. Yaş olarak da olgunluk döneminde. Eğer maliyeti yüksek değil ise transfer edilebilir” görüşünü bildirdi.

Son kararı yönetim verecek

DAHA önce, “Basına bazen yalan söyleyebilirim” diyen hemen arkasından ise “F.Bahçe'den oyuncu almayacağız” sözleriyle maliyetlerin yükselmemesi için taktik yapan Önder Özen, yönetime Semih Şentürk'ün de adını verecek. Cenk Tosun'un başını çektiği golcü listesine girecek Semih için son karar Beşiktaş Yönetimi'nde. Tatil dönüşü takımdan ayrı çalışmalara başlayacak Semih Şentürk'ün Anadolu takımlarından teklifler aldığı ancak çocuklarının eğitimi için İstanbul'da kalmak istediği biliniyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK

Yayınlanma Tarihi:08:45,