SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wimbledon Tenis Turnuvası’nda, tek kadınlarda 15 numaralı seri başı Fransız Marion Bartoli, 20 numaralı seri başı Belçikalı Kirsten Flipkens’i 2-0 yenerek finale yükselen ilk sporcu oldu.

Merkez kortta oynanan maçta 2007 yılının finalisti Fransız Bartoli, kariyerinde ilk kez bir grand slam’de yarı finale yükselen Belçikalı Flipkens’i 6-1 ve 6-2’lik setlerle 2-0 yenerek, 6 yıl aradan sonra bir kez daha finale çıktı.

15 numaralı seri başı Bartoli, maça çok iyi başladı ve ilk 3 oyunu hanesine yazdırarak önemli bir avantaj yakaladı. Karşılaşmada fazla varlık gösteremeyen 27 yaşındaki rakibi karşısında 5. oyunda da servis kıran Bartoli, 27 dakika süren ilk seti 6-1 aldı.

İlk setteki performansını ikinci sete de taşıyan 28 yaşındaki Bartoli, ilk oyunda servis kırarken, bir sonraki oyunu da sıfıra karşı kazandı. İkinci setin 4. oyununda servis kırarak ilk oyununu alan Flipkens, 5. oyunda bir kez daha servisini kırdırdı ve 4-1 geriye düştü. Rakibi karşısında etkili oyununu sürdüren Fransız sporcu, ikinci seti 6-2, maçı da 2-0 kazanarak finale yükselen taraf oldu.

Toplam 62 dakika süren karşılaşmada Bartoli, 5 “ace”, 23 “winner”, 10 basit ve 3 çift hatayla oynarken, Flipkens, 10 “winner”, 6 basit ve 1 çift hatayla mücadeleyi tamamladı.

Bartoli, finalde Sabine Lisicki-Agnieszka Radwanska maçının galibiyle karşılaşacak.