SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-Lacivertlilerin Leverkusen’e 4 milyon 500 bin euro bonservis ödeyerek 3 yıllığına renklerine bağladığı Çek yıldız F.Bahçe’de olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sözlerine takım içindeki arkadaşlığın adaptasyon sürecine olan katkısından bahsederek başlayan Çek yıldız Michal Kadlec, “Fenerbahçe'de olmak çok güzel bir duygu. Bunu her geçen gün daha iyi anlıyorum. Geldiğim günden bu yana çok olumlu bir hava var takım içerisinde. Yeni sezon hazırlıklarımızı günde iki antrenmanla sürdürüyoruz. Hazırlıklar hem neşeli ve eğlenceli geçiyor hem de yorucu oluyor. Tabii bunlar normal şeyler, yeni sezon hazırlıkları her zaman yoğun geçer. Şimdiye kadar her şey çok güzel gidiyor. Şunu da söylemekte fayda var, hem saha içinde hem de saha dışında bütün takım arkadaşlarım ve herkes beni tam anlamıyla kabullendiler. Bu da adaptasyon sürecimin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Bunun için herkese bir kez daha teşekkür ederim. Ben de elimden geleni yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim” dedi. ‘TAKIM İÇİNDE ÇOK OLUMLU BİR HAVA VAR’

Yeni sezon hazırlıklarının pozitif bir ortamda gerçekleştiğine de dikkat çeken başarılı oyuncu, “Takım içindeki bu olumlu hava çok iyi gidiyor. Neşe, heyecan, alınan keyif ve mutluluk işin bir tarafı ancak diğer bir tarafı ise konsantrasyon.Takımdaki her oyuncunun birbirini anlaması adına yapılan antrenmanlar çok önemli. Dışarıdan görünen o pozitif hava takımın yeni sezona çok daha güçlü hazırlanması adına iyi bir şey” diye konuştu.

‘TÜM GÜCÜMÜ SAHAYA YANSITACAĞIM’

Son olarak yeni sezonda Takımımızın mücadele edeceği her kulvarda bütün kupalara talip olduğunu söyleyen Kadlec, “Tüm gücümü sahaya yansıtacağım. Fenerbahçe taraftarı elinden gelenin en iyisini yapan bir Kadlec izleyecek. Tabii bu sadece benimle de sınırlı olan bir şey değil, bütün takımın ruhunu sahaya yansıtması gerekir. Bu antrenmanlarda sergilediğimiz beraberlik, birliktelik, takım ruhu… sezona olumlu yansıyacaktır. Bütün kulvarlarda kupalara ulaşmak bizim tek hedefimiz olacaktır” açıklamasında bulundu.