SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gerede ilçesindeki bir otelde devam eden kamp çalışmaları hakkında gazetecilere açıklama yapan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, çok güzel bir yerde çalıştıklarını, kampın zevkli ve neşeli olduğunu anlattı.

Çalımbay, yeni bir takım olduklarına, kadroda bazı eksikler bulunduğuna dikkati çekerek, “Yeni bir takım olduğumuz için bu tür sıkıntılarımız olacak. Belki istediğimiz şeyler tam olmazsa ligin bir ya da ikinci haftalarında sıkıntılar yaşayabiliriz. Onu telafi etmek için de herkesten önce kamp sezonunu açtık. Burada amacımız herkes birbirini daha iyi tanısın. Şuana kadar biraz eksiklerimiz var. Onu da yurt dışı kampına gitmeden bitireceğiz” ifadesini kullandı.

“Biz istiyoruz ama her istediğimiz de alınacak diye bir şey yok” diyen Çalımbay, ” Hem maddi hem de başka açılardan dolayı bazı oyuncularımızı alamıyoruz. Bizim amacımız sağlam, disiplinli oynayan iyi oyuncular bulmak. Onun için uğraşıyoruz. İstediklerimizin bazısı oluyor, bazısı olmuyor. Ne olursa olsun sezona çok iyi başlamak gerekiyor. Bu, şart” şeklinde konuştu.

BOLUSPOR İLE HAZIRLIK MAÇI

Çalımbay, kampa başlayalı 3 gün olduğunu, bir haftada her şeyin ortaya çıkacağını anlatarak, “Gideceğimiz ikinci kamp daha önemli. Birinci etap fizik ve kondisyona dayalı. Bu kamp döneminde topla fazla bir şey yapamıyoruz. Bolu’daki kamp dönemimizde Boluspor ile bir hazırlık maçı yapacağız” diye konuştu.

Çaykur Rizespor’da üçüncü kez teknik direktörlük yaptığını dile getiren Çalımbay, ilk ikisinin iyi şekilde bittiğini belirtti.

Eskişehirspor’daki görevini de iyi şekilde tamamladığını aktaran Çalımbay, şunları kaydetti:

“Eskişehir takımını çok iyi bir yere getirdik. Gittiğimiz her yerde bunları yaparken oyuncu da kazandırıyoruz. Çok zor dönemlerde aldığımız takımları çok çok iyi yerlerde bitirdik. Gittiğimiz her yerde ne beklediysek onları yaptık. Çaykur Rizespor’da da tek düşüncemiz iyi bir takım yaratmak. PTT 1. Lig’den Süper Lige yeni çıkan bir takım. Birinci Lig ile Süper Lig bir değil. Arada uçurum ve çok büyük fark var. Burada da takımı şampiyon yapmış bir kadro var. Bu kadroyu alıp atamazsınız, mümkün değil. Onların içerisinde de çok kaliteli ve iyi oyuncular var.”

“BİZİM AMACIMIZ İYİ BİR TAKIM KURMAK”

Çalımbay, 15 yeni transfer yapacaklarına işaret ederek, “Bu arkadaşlarla uyum sürecini mükemmel şekilde atlatmamız ve iyi bir takım yaratmamız gerekiyor. Çok zorlanacağız ve çok çalışacağız. Belki de bizim transfer bitmeyecek. Herkes transfer yaptıktan sonra son hafta ‘bize 2 ya da 3 oyuncu lazım’ diyebiliriz. Burada yönetimin ve taraftarımızın anlayışlı davranması lazım. Bizim amacımız iyi bir takım kurmak” ifadesini kullandı.

Sivarspor’daki görevinden iyi şekilde ayrılığını vurgulayan Çalımbay, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sivas, memleketim ve doğduğum, büyüdüğüm yer. Yönetim bana ‘devam edelim’ dedi ama ben istemedim, ara vermek gerektiğine inandım. O yüzden ayrıldım. Yoksa üç sene mükemmel şekilde çalıştım. Orası benim için mükemmel bir yer. Bana her zaman sahip çıkan Sivas taraftarı var. Beşiktaş’ta çalışırken bile en büyük desteği taraftarımızdan alırken, taraftarların çoğu Sivaslıydı. Sivas’a minnet borçluyum.”