SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya kampının 2. gününde kondisyon ağırlıklı antrenmanı sık sık durduran Hırvat çalıştırıcı, pres ve taç atışı konusunda sert uyarılarda bulundu.

Beşiktaş'ın Hırvat teknik direktörü Slaven Bilic, adeta altyapı hocası gibi çalışıyor. Takımla tanışır tanışmaz forvet oyuncularının hücum sırasında yanlış yerde durmasını eleştiren Bilic, her antrenmanda bu uyarılarına yenilerini ekliyor. Neredeyse taç kullanılırken bile oyunu kesen ve oyunculara atışın doğru yerden yapılması gerektiğini anlatan Bilic “Eğer hücum sırasında taç atışı kullanıyorsanız ileri atmak zorunda değilsiniz. Önemli olan garanti yeri oynamaktır. Bunu yaparsanız top sızde kalır; önemli olan da bu” diyor.

İstanbul'da sezonu açan ve iki günlük çalışmanın ardından Almanya kampına geçen siyah-beyazlılar dün kondisyon ağırlıklı antrenman yaptı. Bilic, oyuncuların pres yapamamasını eleştirdi ve bu konuda çok çalışmak gerektiğini vurguladı. Hırvat teknik adam “Pres durarak yapılmaz. Doğru yerde durduğunuzu düşünerek pres yapmış sayılamazsınız. Koşmadan pres olmaz, koşmayanla da benim işim olmaz. Sezonun henüz başındayız. Bu konuda çok çalışmamız gerekiyor” diyerek oyuncularına uyarılarda bulundu.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:50,