SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıkları için Almanya’da bulunan Beşiktaş, kampın üçüncü gününü akşam saatlerinde yaptığı antrenman ile tamamladı. Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Ahmet Kavalcı yaptığı açıklamada Tolga Zengin transferinden büyük ölçüde vazgeçtiklerini açıkladı. Berlin’e bağlı Bad Saroow bölgesinde gerçekleşen antrenmana izinlerini tamamlayan Fernandes ve Almeida da katıldı. Çalışma öncesi antrenman sahasında teknik direktör Bilic ve Almeida bir süre sohbet etti. Kampta bulunan 31 oyuncudan 27’si antrenmanda yer alırken, tedavileri süren Necip, İsmail, Atınç ve Uğur otelde çalışmaya katılmadılar. Almeida ise koşu yapmakla yetindi.

BILIC’DEN OYUNCULARINA HÜCUM TAKTİKLERİ

Kondisyon ve pas çalışmaları ile başlayan antrenman, daha sonra taktik ağırlıklı çalışmalar ile devam etti. Hırvat teknik adam taktik çalışmasının ilk bölümünde futbolcularını 3 gruba ayırarak, seri paslaşmalar sonrası oyunun yönünü uzun paslarla ters tarafa çevirmeye yönelik çalışmalar yaptırdı. Daha sonra iki farklı takım oluşturan Bilic, yarı sahada hücum organizasyonlarına yönelik antrenman yaptırdı. Sahaya yerleştirdiği çubuklar ile oyuncuların hangi bölgelerden hücum ederken nasıl pozisyon almaları gerektiğini de anlatan Bilic, çalışmayı sık sık durdurarak oyuncularına uyarılarda bulunmaya devam etti.

“TOLGA TRANSFERİNDEN BÜYÜK OLASILIKLA VAZGEÇTİK”

Antrenman sırasında basın mensupları ile sohbet eden yönetim kurulu üyesi Ahmet Kavalcı, Beşiktaş’a transferi bitme aşamasına gelen Tolga Zengin’den vazgeçme aşamasına geldiklerini söyledi. Kavalcı, Trabzonspor’un bonservis bedelinde istediği yüksek rakamda indirim yapmadığını ve bizzat Başkan Orman’ın bu transferi askıya aldığını ifade etti. Kavalcı ayrıca, kaleci antrenörü Jose Carreira ile de konuştuklarını, şu anda takımda bulunan Cenk Gönen, Emre Metin ve Günay Güvenç’in yeni sezon için yeterli olup olmayacakları hakkında rapor istediklerini açıkladı. Öte yandan Beşiktaş’ın her konuda anlaşamaya vardığı Antalyaspor forması giyen Ömer Şişmanoğlu’nun, 6 Temmuz Cumartesi günü kampa katılacağı öğrenildi.

ÖNDER ÖZEN, ANTRENMAN SAHASINA ADIMINI ATMIYOR

Ayrıca Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen’in kampın ilk gününden bu yana takımın antrenman yaptığı sahada yer almaması dikkat çekti. Bugün de antrenmana gelmeyen Özen’in, teknik direktör Bilic ve Ahmet Kavalcı ile kamp yapılan otelde bir araya gelerek yaptığı transfer çalışmaları hakkında raporları bu iki isme sunduğu kaydedildi.

Yarın yapacağı iki antrenman ile hazırlıklarını sürdürecek olan Beşiktaş’ta, Olcay Şahan ve Oğuzhan Özyakup yarın basın mensuplarının sorularını yanıtlayacaklar.