SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un Davraz kampında konuşan teknik direktörü Mustafa Akçay, inandığı futbolcunun her zaman arkasında duracağını söyledi, “Benim için ismin hiçbir önemi yok. İyi olan kimse o oynar” dedi.

‘GÜNAYDIN’ VE ‘MERHABA’

Trabzonspor’da yeni sezon öncesi tüm futbolcular kendilerini kanıtlamak için hırsla çalışmaları sürdürüyor. Teknik direktör Mustafa Akçay da,oyuncularını motive etmek için her yolu deniyor. Futbolcularıylaantrenmanlar dışında bire bir sohbetler yapan Akçay, her oyuncundankendi isteğiyle hem asıl mevkisini, hem de o mevki doluysa alternatifmevkisini belirlemesini istedi. Bu mevkilere göre oyunculara alternatifgörevler verecek olan Akçay, tüm futbolcularından birbirleriyle, “Günaydın” ve “Merhaba” diyerek selamlaşmasını istedi, “Arkadaşlık ruhunu artırmak bizim için bir haftalık kamptan daha önemli” ifadelerini kullandı.

İYİ OLAN KİMSE O OYNAR

Akçay, kendisi için isimlerin hiçbir önemi olmadığını belirterek, “İyi olan kimse o oynar. Önemli olan oyuncunun takımı için her şeyini vermesi. Bunuoyuncuda gördüğüm ve inandığım taktirde arkasında dururum. Bu sezonkendi içimizde varolan hırs ve azmi ortaya çıkararak mücadele edeceğiz. Aidiyet duygusu bizim için çok önemli. Herkes kendisini bu takımın birparçası gibi hissetmeli. Herkes takım arkadaşına saygı duymalı. Herkes oynadığı takıma, giydiği formaya saygı duymalı. Yapmacık değil, sahici olursak, sahiden sahiplenirsek, hedeflediğimiz şeylere ulaşmak çok dahakolay olur” dedi.

BATUHAN HAMİ’YE EMANET

Bu arada Trabzonspor’un yeni transferlerinden Batuhan Karadeniz, fazla kilolarından kurtulmak için hem sıkı bir diyete girdi, hem de ekstra çalışmalar yapmaya başladı. Yardımcı antrenör Hami Mandıralı’ya emanet edilen Batuhan’ın hırsı beklenti içindeki teknik heyeti memnun etti. Batuhan’ın çok istekli ve arzulu çalıştığını belirten Mandıralı, “Form tutmak için elinden geleni yapıyor. Lig başlayana kadar tam hazır hale getirmek istiyoruz.Zaman zaman takımla, zaman zaman ise takımdan ayrı olarak yapacağımız çalışmalarla onu bu takımın önemli parçalarından biri haline getireceğiz” açıklamasında bulundu.

Karaman, Almanya’da sakatlığı nedeniyle tedavi gören Mark Janko ile resmi yazışmalar yaptıklarını da vurgulayarak, “Sözleşmesi bulunan herfutbolcumuz bizim için değerlidir. Janko ile de resmi yazışmalar yapıyoruz. Durumunu takip ediyoruz” dedi. Karaman, Sol Bamba ve Zokora’nın da henüz aramadığını da sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:15:34,