SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, teknik direktör Hüseyin Kalpar ile 2 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

Nuri Asan Tesislerindeki imza töreninde konuşan Kulüp Başkanı Emin Kar, iyi bir takım oluşturmak adına transfer çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Öncelikli olarak teknik direktör sorununu Hüseyin Kalpar ile çözdüklerini belirten Kar, şöyle devam etti:

“Şimdi hocamızla transfer edeceğimiz oyuncuları planlıyoruz. Bu futbolcuları kamuoyuna açıkladığımızda başka takımlar araya girerek anlaştığımız oyuncuların aklını çeliyor. Bu yıl bunun birkaç örneğini yaşadık. Onun için futbolcularla anlaşma imzalamadan isim açıklamayı istemiyoruz. Anlaştığımız 3 oyuncu var, bunların yarın Samsun’a gelerek imza atmasını bekliyoruz. Transferde önceliğimiz ise mukavelesi bitmiş oyuncular, yani bonservis parası vermek istemiyoruz. Ne kadar kamuoyunca eleştirilsek de yönetim olarak iyi çalışıyoruz ve oyuncuları iyi analiz ediyoruz. İyi analiz ettiğimiz ve başarılı olacağına inandığımız oyuncuları transfer edeceğiz.”

Takımın yeni sezon hazırlıklarına 5 Temmuz’da Nuri Asan Tesislerinde başlayacağını ifade eden Kar, “Referansları iyi 4-5 oyuncuyu burada deneyeceğiz. Hocamızın kararı doğrultusunda bu oyuncuların birkaçını alabiliriz. 10’a yakın oyuncu transfer etmeyi planlıyoruz ama bizim takıma kim yakışıyorsa onu alacağız. Yani futbolculuğundan önce karakterli oyuncuları almayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yabancı oyuncu konusunda büyük ilerleme kat ettiklerini vurgulayan Kar, “Ülkemizde yapılan FIFA U20 Dünya Kupası’nda oynayan bazı oyuncuları takip altına aldık. Bu oyuncularla temas halindeyiz. Önümüzdeki günlerde yabancı transferini de tamamlayabiliriz” ifadesini kullandı.

Teknik direktör Hüseyin Kalpar ise tekrar Samsunspor’a gelmenin sevincini yaşadığını belirtti.

Samsunspor’un en iyi ve en doğru futbolcuyu alması için yönetim kuruluyla temas halinde çalıştıklarını dile getiren Kalpar, şunları kaydetti:

“En kısa zamanda ihtiyacımız olan ve bize de ekonomik olarak uygun olan oyuncuları transfer edeceğiz. Futbolcular arasında çok büyük farklar yok. Çok yüksek paralara futbolcu da alabilirsiniz ve ismi olan oyuncular da alınabilir ama bunu ekip ruhuna dönüştüremiyorsan ve takımdaşlığı sağlayamıyorsan başarı mümkün değildir. İyi bir ekip ruhu, iyi bir takımdaşlık ortaya çıkaracağız ve sonuç kendiliğinden gelecek.”

Kalpar, daha sonra 2 yıllık sözleşmeye imza attı.